У першій частині цієї статті ми порушили питання жінки в ісламі. Розгляд цього питання цілеспрямовано обмежується виключно двома основними джерелами мусульман – Священним Кораном та висловлюваннями останнього посланця Всевишнього.

Минулого разу ми торкнулися таких тем:

  • жінка та чоловік рівні перед зобов'язаннями ісламу
  • жінка та чоловік мають однакові можливості для входу до Раю
  • іслам завжди і скрізь наказує шанобливо ставитись до жінки

У цій, другій частині статті під назвою «Жінка в ісламі: хто вона?» ми також розглянемо 3 пункти, які недвозначно вказують на справжнє ставлення ісламу до жінки, і на ту роль, яку вона відіграє в суспільстві мусульман.

 

Право володіти приватною власністю

Іслам надав жінці право, якого вона була позбавлена ​​в більшості релігіях, що існували, - це право володіти особистим майном. Можливо у світлі сучасних тенденцій навколо «прав і свобод» цей факт не викличе такого величезного резонансу. Але з огляду на те, що це право в ісламі було гарантовано жінці більш ніж 1400 років тому, то це не може не викликати захоплення! Всевишній сказав:

لِلرِّجَالِ نَصِيبٌ مِمَّا اكْتَسَبُوا وَلِلنِّسَاءِ نَصِيبٌ مِمَّا اكْتَسَبْنَ

"Чоловіку — частка з того, що отримав він, а жінці — частка з того, що отримала вона"

(Сура "ан-Ніса", аят 32)

 

Іслам встановив для жінки право наслідування, хоча до ісламу вона не мала такого права. Всевишній сказав:

للرِّجَالِ نَصِيبٌ مِمَّا تَرَكَ الْوَالِدَانِ وَالأقْرَبُونَ وَلِلنِّسَاءِ نَصِيبٌ مِمَّا تَرَكَ الْوَالِدَانِ وَالأقْرَبُونَ

 

"Чоловіку належить частка від того, що залишили батьки та найближчі родичі; і жінці належить частка від того, що залишили батьки та найближчі родичі"

(Сура "ан-Ніса", аят 7)

 

При укладенні шлюбу чоловік зобов'язаний подарувати жінці шлюбний подарунок

Шлюбний подарунок – це виняткове право жінки, яка виходить заміж. Таким є розпорядження ісламського закону. Жінка є одноосібним власником шлюбного подарунка, і він повністю призначений лише для неї. Всевишній сказав:

وَآتُوا النِّسَاءَ صَدُقَاتِهِنَّ نِحْلَةً فَإِنْ طِبْنَ لَكُمْ عَنْ شَيْءٍ مِنْهُ نَفْسًا فَكُلُوهُ هَنِيئًا مَرِيئًا

"І щиро віддавайте дружинам викуп як дарунок для них. Але якщо вони за своєю волею щось повернуть вам звідти, то вживайте це для здоров’я та користі"

(Сура "ан-Ніса", аят 4)

 

Іслам забороняє утискати права жінки

Посланець Всевишнього (мир йому та благословення Аллага) сказав:

«Я забороняю утискати права двох слабких: сиріт та жінок!»

 

Тому той, хто наважиться утискати права жінки, повинен пам'ятати про те, що він робить заборонене з погляду ісламу та заробляє гріх!

 

У третій частині статті під назвою «Жінка в ісламі: хто вона?», ми викладемо принципи ісламу, що залишилися, завдяки яким жінка в суспільстві мусульман почувається захищено і безпечно.

Автор: Андрій Шистєров