Молитва в честь свята

"Жертвопринесення"

 

20 липня, в мечеті Асоціації мусульман України відбулася святкова молитва, присвячена ісламському святу "Курбан-Байрам" (свято Жертвопринесення). Близько тисячі вірян були присутніми на молитві.

Після звершення молитви, зі святковою проповіддю, виступив муфтій Духовного управління мусульман АР Крим – Айдер Рустемов, який зазначив, що сьогодні той день, коли мусульмани ще більше звеличують Всевишнього Аллага. Взагалі, мусульмани починають всі справи із згадування імені Аллага, звеличуючи Аллага, а сьогодні особливо. В цей день, коли паломники зібрались в одному місці висловлюючи тальбію та такбіри закінчують обряди паломництва, вони звеличують ім’я Аллага! Аллагу акбар! Аллаг – найвеличніший! Немає божества гідного поклоніння, окрім Аллага. Лише до Нього звертались, лише Його одного молили, на Нього одного сподівались, Його любили, Його покарання боялись, на Його милість надіялись.

Сьогодні день свята – десятий день зуль-хіджа. Як про цей день говорить Всевишній?

"О Мухаммаде: Тож молися Господу своєму та жертвуй!"

(Коран 108/2)

Ці обряди нам вказують на те, що наш Господь – Господь Єдиний! І наша громада – громада єдина, як про це говорить Всевишній у багатьох місцях Своєї Книги:

"Воістину, ця ваша громада — громада єдина! А Я — Ваш Господь, тож поклоняйтесь Мені!"

(Коран 21/92)

Сьогоднішній день – найкращий день року перед Всевишнім Аллагом, оскільки це день кульмінації добрих намірів та вчинків. Біль нашої громади від Палестини до Криму рано чи пізно завершиться. Приходить допомога Аллага. Достатньо нам Аллага, щоб ми на Нього сподівались.

"Не слабшайте та не журіться, адже ви матимете перевагу над іншими — якщо віруєте ви!"

(Коран 3:139)

В цей святковий день ми всі маємо радіти самі та радувати оточуючих нас людей!


Після завершення проповіді, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джамілєв привітав зі святом Курбан-байрам всіх мусульман України та рідного Криму.

Прес-центр АМУ