Що таке Рамадан?

Що таке Рамадан?

Рамадан - це дев'ятий місяць місячного календаря. Мусульмани всього світу шанують його і вирізняють з-поміж інших. Чому? По-перше, Сам Аллаг виділив цей місяць тим, що зіслав у ньому Куран.

"Рамадан є місяцем, під час якого було зіслано Куран — прямий шлях для людей, ясні знамення прямого шляху та розрізнення..."

(Коран 2:185)

По-друге, піст в цей місяць є одним із стовпів Ісламу.

Посланник Аллага, нехай благословить його Аллаг і вітає, сказав: "Іслам грунтується на п'яти стовпах: свідоцтві про те, що немає нікого гідного поклоніння, крім Єдиного Бога, і що Мухаммад - Його посланник, виконанні молитви, виплаті пожертвування, здійсненні паломництва і дотриманні посту в місяць Рамадан".

Рамадан можна розділити на дві складові:

Перша - фізіологічна, тобто сам піст. Протягом денного часу мусульмани повинні утримуватися від їжі, пиття і статевої близькості. Також необхідно утримувати свій язик від образ, лихослів'я, пліток і всього подібного до цього.

Друга - духовна. На протязі місяця мусульмани прагнуть наблизитися до Всевишнього за допомогою звершення благих справ, таких як годування тих, хто постує; допомога нужденним; милостиня; читання і заучування Курану; вистоювання додаткових молитов, тощо.

Таким чином, піст в Рамадан це не просто фізичне утримання, але перш за все спроба налагодити і зміцнити зв'язок з Господом, на що в повсякденному житті не завжди вистачає часу.