Світло Аллага - Сулейман Хайруллаєв | П'ятнична проповідь | Мечеть в Києві

Аллаг наводить в Корані багато притч, для того щоб людина зрозуміла більше і глибше, чого від нього хоче Всевишній. Одна з таких притч, згадана в сурі ан-Нур (Світло). Ця притча розповідає нам про те, яким саме чином Коран впливає на іман. До чого приведе нас іман в майбутньому.


Всевишній говорить: "Аллаг — світло небес і землі. Світло Його схоже на нішу, в якій є світильник, світильник у склі, а скло — наче зірка сяюча. Горить вона від благословенного оливного дерева, ні східного, ні західного; прагне запалати олія його, хоча б вогонь і не торкнувся її. Світло над світлом! Аллаг веде до Свого світла того, кого побажає! Аллаг наводить притчі людям, і Аллаг про кожну річ знаючий!" 

 

Абдулла ібн Аббас, нехай буде задоволений ними Аллаг, сказав: ""Аллаг — світло небес і землі." - тобто Він той, хто веде мешканців небес і землі."

Аллаг наводить цю притчу в Корані про Своє світло, світло - яке підживлює віруючих. І це світло - Коран.

Аллаг говорить про "Світло над світлом!"; це світло людини яке за допомогою благих діянь, за допомогою іману, за допомогою читання і вивченню Корану збільшується, і його стає настільки багато, що їм буде висвітлено його шлях як в цьому світі так і в майбутньому.

Зверніть увагу, Він каже: "Аллаг веде до Свого світла того, кого побажає!" П'ятиразова, щоденна молитва - це Світло Аллага! Садака - це Світло! Читання Корану - це Світло! Аллаг веде до свого Світла кого забажає!

О ті які увірували! Дотримання сунни посланника, мир йому, це не просто слова, але то є дія. Коли посланник, виходив з дому, або входив до мечеті, то він робив дуа: "О Аллаг, вклади в моє серце світло і в уста мої світло і вклади в мій слух світло і вклади в мій зір світло і зроби позаду мене світло і попереду мене світло і зроби зверху і знизу мене світло, о Аллаг дай мені світло!" Таким чином, джерелом світла Аллага є мечеті!

Ми живемо в такому світі де немає Світла, немає нура, ми відволікаємося на все це. Але це життя, це необхідні речі, ми не можемо відмовитися від всього цього повністю, але важливо, щоб побут, не заполонив собою все і не загасив тим самим світло Аллага! О ті, які увірували! Не нехтуйте світлом Аллага. Він э в молитві, в закяті, в садаці, в читанні Корану, в благих вчинках... Аллаг говорить: "світло поверх світла..." Просіть про це світло, не дайте йому згаснути.