Інтимні відносини в ніч поста | Тафсір Корану - Сулейман Хайруллаєв | Мечеть в Києві

Аллаг говорить: "Вам дозволено вступати в інтимні відносини з вашими дружинами в ніч поста."

До того як був зісланий цей аят, піст мав інший вигляд, не такий до якого ми звикли. Тоді мусульманам, можна було їсти, пити і мати інтимні стосунки з дружинами після заходу сонця і до того моменту поки вони не заснуть, або до тих пір поки вони не помоляться іша. Таким чином, піст був з ночі і до магрібу.

"Ваші дружини - одіяння для вас, а ви - одіяння для них". Цей аят вказує на те, якими мають бути відносини між подружжям. Подружжя, як і одяг, повинні приховувати від сторонніх сороміцькі місця, і не виставляти на показ те, що ніхто не повинен бачити або знати.

"Аллаг знає, що ви зраджуєте самих себе, і тому Він прийняв ваші покаяння і простив вас". В цьому є милість Аллага, Він простив їм їхні гріхи, і замінив цей хукм іншим, тим самим полегшив поклоніння для нас усіх.

"Відтепер вступайте з ними в близькість і прагніть до того, що наказав вам Аллаг". І дотримуйтеся законів Аллага, які Він вам наказав.

"Їжте і пийте, поки ви не зможете відрізнити білу нитку світанку від чорної, а потім постуйте до ночі." Деякі сподвижники розуміли цей аят буквально, брали чорну і білу нитки і на світанку дивилися на них, якщо не могли відрізнити, то продовжували сухур. Але пророк, мир йому, поправив їх в цьому питанні, сказавши, що мається на увазі світанок.

"Не вступайте з ними в близькість, коли ви перебуваєте в мечетях." Мається на увазі, що не слід наближатися до жінок тим, хто знаходитися в мечеті на і'тікяфе.

"Такі обмеження Аллага, не наближайтеся до них." Якщо людина наблизитися до кордонів, то швидше за все він і переступить їх. Тому Аллахг заборонив не просто переступати межі, але навіть наближатися до них.

"Так Аллаг роз'яснює Свої знамення людям, - можливо, вони злякаються." Аллаг випробовує людей, після чого замінив деякі моменти поста на більш прості. Весь сенс посту - збільшення іману, збільшення віри.