Для чого це все? - Сулейман Хайруллаєв | П'ятнична проповідь | Мечеть в Києві

Посланець Аллага сказав: "Іслам ґрунтується на п'яти (стовпах): свідоцтві про те, що немає бога, гідного поклоніння, крім Аллага, і що Мухаммад - Посланець Аллага, здійсненні молитви, виплаті закяту, здійсненні хаджу і дотриманні посту в Рамадані."

Ці п'ять стовпів містять в собі весь сенс ісламу. Ці стовпи повинен знати кожен, так як вони несуть в собі сенс пророчої місії Мухаммада, мир йому.

Перший стовп: "Свідоцтво про те, що немає бога, гідного поклоніння, крім Аллага" - це ключ від Раю. Це те, з чим приходили всі посланці і пророки, і заради цього були послані всі писання. Заради цього були створені люди. Заради єдинобожжя.

Далі: "Мухаммад - Посланець Аллага" - слідувати потрібно тільки йому, мир йому і благословення Аллага, при цьому не слід його шанувати більше, ніж потрібно. Надмірне шанування - може привести до порушення єдинобожжя, таухіда.

Другий стовп - молитва, було поставлено в обов'язок Аллагом на пряму, а не так, як Він наказував інші обов'язки. Тому, молитва, повинна мати особливе місце в житті мусульманина, все повинно бути відкладено на другий план коли прийшов її час.

Третій стовп - закят. Аллаг не любить скупість і скупих. Він каже: "Хто створив смерть і життя, щоб випробувати вас і побачити, чиї діяння виявляться кращими." Коли Аллаг дав тобі наділ, він наказав щоб ти витрачав з нього, з того що ти заробив і примножив.

Четвертий стовп - хадж. Раніше, мусульманин збирав на хадж чуть-ли не все своє життя. Сьогодні, людина забуває про це, хоча це вже не так складно зробити як було раніше. Людина готова витратити гроші на дорогу машину, на дачу, на .... але забуває що він зобов'язаний зробити хадж.

П'ятий стовп - піст. Піст - це школа, школа терпіння, моральності, співчуття ...

Але де ж всі інші приписи Аллага? Де хіджаб? Де борода? Де заборона на спиртне і ріба? Невже це не важливі частини ісламу?

Якщо ж копнути глибше, то стане очевидно, що всі ці питання присутні в цих п'яти стовпах!