Час цінує розумний - Андрій Шістеров | П'ятнична проповідь | Мечеть в с.Чайки

"О, які увірували! Бійтеся Аллаха, і нехай душа подивиться, що вона приготувала на завтрашній день. Бійтеся Аллаха, адже Аллах відає про те, що ви робите. "
Час - це життя людини, це один з найбільших дарів Аллаха.

Час і вчинення праведних справ нерозривно пов'язані між собою:
Аллах, с.в.т., каже: "Клянуся часом! Воістину, кожна людина в збитку, крім тих, які увірували, здійснювали праведні діяння, заповідали один одному істину і заповідали один одному терпіння!" Імам аш-Шафії говорив: «Якби в якості аргументу була послана тільки ця сура, то цього було б їм досить». Можна зрозуміти з даної сури, що успіх залежить від систематизації часу, а збиток - в зневазі ім.

Минають дні і роки, і весь цей час людина коливається між двох переживань:
- За минулий: ​​чи прийме Аллах?
- За майбутнє: що визначив Аллах?
Посланник Аллаха, мир йому, сказав: "Кожен хто вмирає, той шкодує!" Сподвижники запитали: "Про що ж вони жалкують, про Посланник Аллаха?" Він сказав: "Коли праведник побачить райські насолоди, то пошкодує, що не трудився, ще більш старанно і ретельно. А безтурботний і недбайливий стане журитися про те, чому він не робив праведні справи."

Аль-Хасан аль-Басрі сказав: «Цей світ складається з трьох днів:
- вчорашній: той, що пройшов разом з усім, що в ньому було;
- завтрашній: який, можливо, ти не побачиш;
- сьогоднішній: ось він належить тобі, працюй же в ньому ».

Іслам спонукає займатися корисними справами: Посланник Аллаха, мир йому і благословення Аллаха, сказав: "Не зійдуть стопи раба Аллах з місця в День Воскресіння доти, поки він не буде запитаний про те, як провів своє життя, про своє знанні і як він надходив по ньому, про своє майно - як він заробив і як витрачав його, і про своє тіло - як він його використав. " Тому, нам потрібно приділяти час планування. Потрібно оцінювати результати нашої роботи і правильно виставляти пріоритети.

Мусульманин перш за все повинен працювати над собою, і тоді він навчиться цінувати час інших людей як на роботі, так і у всіх сферах суспільного життя, на зборах і в гостях, на зустрічах і в приватних бесідах.

Час або використовуєш з користю, або воно вислизає.