О ті, які увірували, все, щоб не спіткало людину в цьому світі: хвороби, турботи, недуги - без сумніву, це все з волі Всевишнього Аллаха. Всевишній Аллах говорить:


مَا أَصَابَ مِن مُّصِيبَةٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَمَن يُؤْمِن بِاللَّهِ يَهْدِ قَلْبَهُ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ


«Лихо не вражає без дозволу Аллага [з Його волі, за Його рішенням та Його передвизначенням]. І для серця того, хто увірував у Аллага, Він (Сам) вкаже прямий шлях (до задоволення Його рішенням та цим становищем). Аллаг — про кожну річ Знаючий!» (сура 64, аят 11).


Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) в своїй Сунні вказав на одну річ, яка приносить людині страждання, яка може спіткати ледь не кожного. А також він вказав на причини появи цієї недуги і показав шляхи зцілення від неї. І ви багато і часто чули про це - це зурочення.


Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) сказав в хадісі: «Зурочення - це істина». Багато людей, особливо ті, які люблять вірити тільки тому, що вони можуть помацати і до чого можуть доторкнутися, не вірять в зурочення. Вони стверджують, що це небилиці. Але в хадісі, який передає Абдуллаг ібн Аббас, Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) сказав: «Зурочення - це істина. Якщо що-небудь і могло випередити передвизначення Аллага, то цим було б лихе око, а тому, якщо вас попросять зробити повне омовіння, то зробіть» (збірник Мусліма).


В іншому хадісі Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) говорить: «Зурочення - це істина. Воно приходить від шайтана або від заздрості синів Адама». «Зурочення - це істина. Зурочення може ввести людину в могилу, а верблюда - в каструлю».


Ці слова Посланця Аллага (мир йому та благословення Аллага) вказують на те, що існує недуга, яка називається зурочення. І насправді - це біда. Вона торкається як людей, так і тварин. Що таке зурочення і як воно впливає на людину - жоден з науковців не дав чітке і детальне пояснення цьому явищу. Сунна Посланця Аллага (мир йому та благословення Аллага) вказує на те, що зурочення буває від шайтанів, від джинів і від людей. Це якась заздрість, яка зароджується в людині, і якщо людина не згадує ім'я Аллага, то зурочення вражає людину і певним чином впливає на неї. Цей вплив може бути миттєвим, а буває, проявляється трохи згодом. І не обов'язково людина знає про зурочення. Більшість людей не знає, що вони можуть наврочити, що вони, навіть самі того не підозрюючи, можуть нашкодити комусь чи чомусь, що їм сподобалося, якщо не згадають ім'я Аллага.


У хадісі, який передається від Сагля ібн Ханіфи, мовиться, що одного разу вони з Посланцем Аллага вирушили в бік Мекки і зупинилися в одній місцевості на привал. У Сагля була дуже світла шкіра, як для тієї місцевості, і він був гарної зовнішності. Він роздягнувся для того, щоб вмитися, і тоді його побачив його товариш Амір ібн Рабія і сказав: «Я ніколи не бачив такого прекрасного тіла». Він сказав це і пішов. Сагль після цього звалився, в прямому сенсі цього слова. Люди привели його до Посланця Аллага (мир йому та благословення Аллага) і запитали: «О Посланцю Аллага, чи можеш ти щось зробити для нього? Чи знаєш ти, в чому причина?» Тоді Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) сказав: «Ви когось підозрюєте?» (Мається на увазі, підозрюють в зуроченні) Тоді вони сказали: «Аміра ібн Рабія». Тоді Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) покликав його і почав дорікати: «Ти ледь не згубив свого брата. Якщо ти хвалиш що-небудь, що тобі сподобалося, то скажи: "Баракаллагу фік"» (Тобто згадай ім'я Аллага, звелич його і зроби дуа). Потім Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) наказав, щоб він омився: помив руки до ліктів, обличчя, стопи і навіть підмився (взяв ґусль). І цією водою вмили Сагля. Сагль, наче й не було нічого, встав і вирушив у дорогу з Посланцем Аллага (мир йому та благословення Аллага).


Цей хадіс також вказує на те, що зурочення - це істина. Людина після того, як хтось нею захоплювався, комусь вона сподобалася, і якщо не було заразом згадано ім'я Аллага, може почувати себе дуже погано. Це може проявитися як одразу, так і з часом. Людина навіть може померти від цього, так і не зрозумівши, що з нею сталося. Зазвичай у таких людей медичне обстеження не дає жодних результатів, тобто причину такого стану не знаходять. Ця недуга з прихованих знань для нас. Тому мусульманин повинен знати Сунну Посланця Аллага (мир йому та благословення Аллага) і застерігати себе та інших мусульман від помилок, через які людину може спіткати зурочення.


У хадісі, який передає Джабір, Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) сказав: «Переважна більшість моєї умми після передвизначення Аллага буде вмирати від зурочення». Без сумніву, щоб людину не спіткало, це відбувається з волі Аллага. Але навіть якщо вони будуть вмирати, то більшість буде вмирати через зурочення.


Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) в Сунні вказав на дії, які з волі Всевишнього Аллага вбережуть людини від зурочення. І також вказав на дії через які, навіть якщо людина зурочила когось, сама того не знаючи, її зурочення буде безсиле.


Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) в Сунні залишив для нас безліч корисних настанов і знань. Якщо ми будемо застосовувати їх в житті і не будемо нехтувати його Сунною, то зможемо, з волі Аллага, уберегти себе від зурочення.


Перше - це надія на Всевишнього Аллага. Друге - це часте поминання Аллага, читання зікрів і азкярів, згаданих в Сунні. Не нехтувати ранковими й вечірніми поминаннями Аллага, особливо такими словами, як:


أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّاتِ مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ


«А'узу бі-кяліматі-Ллягі-т-тамматі мін шаррі ма халяк» (Вдаюся до захисту досконалих слів Аллага від зла того, що Він створив) - тричі вранці й ввечері;


بِسْمِ اللهِ الَّذِي لاَ يَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِي الأَرْضِ وَلاَ فِي السَّمَاءِ، وَهُوَ السَّمِيعُ العَلِيم


«БісміЛлягі ллязі ля ядурру ма'асмігі шайун філь арди ва ля фі ссамаі ва гува Ссамі'уль 'Алім» (З ім'ям Аллага, з ім'ям Якого ніщо не заподіє шкоди ні на землі, ні на небі, адже Він - Чуючий, Знаючий!) - також вранці й ввечері;


اللَّهُمَّ بِكَ أصْبَحْنا، وَبِكَ أمْسَيْنا، وَبِكَ نَحْيا وَبِكَ نَمُوتُ، وَإِلَيْكَ النُّشُورُ


«Аллагумма, бі-кя асбахна, ва бі-кя амсайна, ва бі-кя нахйа, ва бі-кя намуту ва іляй-кя-н-нушур» (О Аллаг, завдяки Тобі ми дожили до ранку, і завдяки Тобі ми дожили до вечора, завдяки Тобі ми живемо, і Ти позбавляєш нас життя, і до Тебе ми повернемося) - вранці;


أَمْسَيْنَا وَأَمْسَى الـمُـلْكُ لِلَّهِ، وَالـحَمْدُ لِلَّهِ، لَا إِلَهَ إلَّا اللَّهُ، وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الـمُـلْكُ، ولَهُ الـحَمْـدُ، وهُوَ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ قَدِيـرٌ، رَبِّ أسْـأَلُـكَ خَـيْرَ مَا فِـي هَـذِهِ اللَّيْلَةِ، وَخَـيْرَ مَا بَعْـدَهَا، وَأَعُـوذُ بِكَ مِنْ شَـرِّ مَا فِـي هَـذِهِ اللَّيْلَةِ، وَشَرِّ مَا بَعْـدَهَا، رَبِّ أَعُـوذُ بِكَ مِنَ الْكَسَـلِ، وَسُـوءِ الكِـبَرِ، رَبِّ أَعُـوذُ بِكَ مِنْ عَـذَابٍ فِـي النَّـارِ، وَعَـذَابٍ فِـي القَـبْرِ.


«Амсайна ва амсаль мульку лі-Ллягі вальхамду лі-Ллягі, ля іляга ілляЛлагу вахдагу ля шарікя ляг, лягуль мульку ва лягуль хамду ва гува ‘аля куллі шайін кадір. Раббі, ас’алюкя хайра ма фі газігі-ль-ляйляті ва хайра ма ба’адага ва а’узу бікя мін шаррі ма фі газігі-ль-ляйляті ва шаррі ма ба’адага! Раббі, а’узу бікя мін аль-кясалі ва суіль кібарі! Раббі, а’узу бікя мін ’азабін фіннарі ва ’азабін філь кабрі» (Ми дожили до вечора, і цього вечора вся влада і вся хвала належить Аллагу, і немає божества, гідного поклоніння, крім Аллага, Єдиного, у Якого немає співтовариша. Йому належить вся влада, хвала, і Він над кожною річчю владний. О Господь мій , я прошу Тебе про благо того, що буде в цю ніч, і про благо того, що за нею піде, і прошу в Тебе захисту від зла того, що буде в цю ніч, і зла того, що за нею піде. Господь мій , я звертаюсь до Тебе за захистом від лінощів і поганої старості. Господь мій, я прошу в Тебе захисту від мук в Пеклі та від мук в могилі) - цей зікр Посланець Аллага (мир йому й благословення Аллага) читав і вранці, і ввечері.

Ці дуа наповнені поминанням Аллага і проханнями захисту від будь-якого зла. Також в Сунні Посланця Аллага (мир йому та благословення Аллага) згадується читання слів: «А'узу бі-Каліматі-Ллягі-т-тамматі мін шаррі ма халяк» - в будь-якому місці, куди б людина не прийшла, де б не зупинилася на ночівлю. І якщо там людина прочитає ці слова, з волі Всевишнього Аллага, її нічого не спіткає.


Сунна Посланця Аллага (мир йому та благословення Аллага) сповнена захисту. Ви передусім повинні захистити себе і свої сім'ї, навчивши їх цим азкярам. Перший крок у захисті від зурочення - це читання зикрів. Велика помилка, коли люди хочуть захистити себе від зурочення, надягаючи або вішаючи в будинках, в машинах різні амулети й обереги. Це все є забороненим в ісламі. Це все ширк (багатобожжя). Тому що людина, надівши на себе будь-який амулет, у такий спосіб починає сподіватися на цю пластмасу, залізо, дерево і Аллаг її залишає йому.


Посланаць Аллага (мир йому та благословення Аллага) в хадісі сказав: «Якщо людина до чогось прихилиться, то Аллаг неодмінно залишить її на того, на кого вона сподівалася». Серце віруючого мусульманина має бути прив'язане лише до Аллага. А ми часто-густо бачимо в наших народах, як люди загрузли в цьому: вони не читають жодних дуа, платять гроші муллі, щоб той прочитав щось від зурочення, вішають на новонароджених дітей «око» від зурочення, мажуть чоло чорною золою. Це все харам, це все ширк, багатобожжя, яке шайтан, обдуривши людей, ввів у їхнє суспільство. Це жодним чином не вберігає від зурочення. Навіть якщо у людей трапляються збіги, це всього лише обман шайтана, щоб людина переконувалася в силі оберегів і амулетів, щоб людина вірила в кого завгодно і в що завгодно, аби тільки не в Аллага. І тому кожен, хто вішає на себе будь-який оберіг, будь-який амулет - нехай зніме його з себе! Адже якщо людина помре з цим на своїй шиї, то вона не здобуде щастя. Тільки Аллаг може захистити людину від будь-якої недуги. Аллаг говорить:


مَا أَصَابَ مِن مُّصِيبَةٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَمَن يُؤْمِن بِاللَّهِ يَهْدِ قَلْبَهُ وَاللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ


«Лихо не вражає без дозволу Аллага. І для серця того, хто увірував у Аллага, Він вкаже прямий шлях. Аллаг — про кожну річ Знаючий!» (сура 64, аят 11).


Аллаг вбереже серце такої людини від всього забороненого, від будь-якого ширку, Він буде вести її прямим шляхом в цьому світі, поки вони не досягне райських садів. І тому Аллаг говорить:


وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ


«Тому, хто покладає сподівання на Аллага, достатньо Його» (сура 65, аят 3).


Другий спосіб захисту від зурочення (коли людину вже зурочили, вона почала хворіти, їй погано, або у неї на очах з незрозумілих причин померла її тварина) - читати рукью на людину.


Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) якось побачив в будинку Умм Салами служницю з чорною плямою на обличчі. І він сказав: «Читайте над нею рукью від зурочення, бо, воістину, її зурочили».


Як читати? Читати може кожен. Це дуже просто. Людина може покласти праву руку собі на груди або на груди того, хто хворіє, або на голову. Читати 7 разів «аль-Фатіху», читати 7 разів аят «аль-Курсій», 7 разів - «Аль-Іхляс», 7 разів - «Аль-Фаляк» і 7 разів - «Ан-Нас». І після кожного прочитання дути на хворого. І з волі Всевишнього Аллага зурочення піде. Зурочення сильне, але йде швидко.


Не потрібно шукати мул, імамів для відчитування, цей метод повинен бути на озброєнні в кожному домі постійно. Особливо схильні до зурочення маленькі діти, яких всі люблять. І люди, не знаючи того, можуть їх зурочити. Якщо людина не скаже «Баракаллагу фік» або «Ма шаа-Ллаг», то може наврочити. Тому буває, що після поїздок в людні місця, діти прокидаються серед ночі з криком, плачем, вередують. Це може бути зурочення. Виставлення фотографій дітей в соцмережах також може стати причиною зурочення: тисячі лайків і переглядів можуть нашкодити дитині, так як її захист слабкий. Поява незрозумілих «болячок» на тілі, спотворення зовнішності - це зурочення. Не виставляйте в соцмережах свої фотографії, фотографії своєї сім'ї - це може стати причиною зурочення, яке часто призводить до розлучення і розпаду сімей.


Людина повинна взяти собі за основу: якщо вражає будь-яка недуга, передусім треба почитати себе від зурочення, а потім вже йти до лікарів.


Ще один метод з Сунни Посланця Аллага (мир йому та благословення Аллага) - це омити. Якщо ви припускаєте, хто саме зурочив, то попросіть його вмитися, взяти омовіння, помити руки, обличчя, стопи, і цієї водою, що залишилася, якою той омивався, омити хворого, якого зурочила ця людина. Зурочення з волі Аллага одразу піде.


Це все Сунна Посланника Аллага (мир йому та благословення Аллага). Не потрібно вигадувати щось і ходити до якихось провісників, чаклунів та інших, щоб вони зняли з вас зурочення. Ви самі можете вдома позбутися цього. Передусім, читаючи зікри і поминаючи Аллага, по-друге, читаючи дуа та аяти з Корану, і, по-третє, якщо ви знаєте, хто саме вас зурочив, то попросіть його (і не соромтеся цього!) зробити омовіння - і з волі Аллага це все зникне.


Ще одне важливе питання: у зв'язку з чим нас вражає зурочення. Без сумніву, це через те, що людина, якій ви сподобалися, не сказала «Ма шаа-Ллаг» або «Баракаллагу фік». Він не згадав Аллага і не зробив за вас дуа. Пристріт завжди руйнує: або зсередини, або ззовні. Тому якщо вам щось або хтось сподобався: якась людина на відео, фотографії або яка поруч з вами - обов'язково скажіть «ма шаа-Ллаг табарка-Ллаг». А якщо хтось хвалить вас, то зупиніть його і нагадайте йому сказати «Ма шаа-Ллаг табарака-Ллаг» або «Баракаллагу фік».


Зурочення - це істина, і його наслідки можуть бути дуже важкими, але Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) навчив нас простих речей, які захистять вас і ваші родини від цієї недуги.