Аллаг у Корані багато разів згадує терпіння як якість, яка притаманна віруючим, яку схвалює Господь і яка є великим скарбом для людської душі. Наприклад:

«Аллаг любить терплячих!»

(Сура «Родина Імрана», аят 146)

«Терпіть, воістину, Аллаг — із тими, хто терпить!»

(Сура «Військова здобич», аят 46)

"Аллаг — із терплячими!"

(Сура «Корова», аят 249)

«Ми неодмінно винагородимо тих, які були терплячі, за найкраще з того, що вони робили!»

(Ссура «Бджоли», аят 96)

«Ми будемо випробовувати вас страхом, голодом, нестачею майна, людей та плодів. Сповісти ж добру звістку терплячим...»

(Сура «Корова», аят 155)

«Воістину, терплячих винагородять сповна, без відплати!»

(сура «Натовпи», аят 10)

Ісламські вчені виділяють три види терпіння:

  1. терпіння в наказаному Аллагом
  2. у тому, що Він заборонив
  3. у тому, що людину спіткало з зумовленого.

Перший вид – це терпіння у тому, що наказав Аллаг. Наприклад, п'ятиразова молитва, пост в місяць Рамадан, виплата закяту і таке інше. Цей вид терпіння ґрунтується на наказах Творця, який виступає Законодавцем і наказує своїм творінням як їм чинити.

Другий вид терпіння – це терпіння у тому, що заборонив Всевишній. Наприклад: перелюб, чаклунство, вживання алкоголю, азартні ігри тощо. Цей вид терпіння ґрунтується на забороні Законодавцем для його творінь того, що завдасть їм шкоди та не принесе їм користі.

Третій вид терпіння - це терпіння в тому, що визначив Аллаг з приємного для людини або неприємного. Наприклад, людина збідніла або розбагатіла, людина втратила когось із людей, людина набула якихось знань і так далі. У когось може виникнути логічне питання: «З тим, кого осягає неприємне, зрозуміло, а щодо того, що приємно людині. Як, наприклад, багатство, влада, популярність». Відповідь проста: «Потрібно виявляти поміркованість і не переступати межі дозволеного, коли осягає людину те, що приємно їй. І це за допомогою помірності та терпіння». Цей останній вид терпіння ґрунтується на тому знанні, що Мудрий Законодавець випробовує людей, щоб виявилася їхня справжня сутність, як Він сказав про це Сам:

«Благословенний Той, у Чиїй руці перебуває влада — Він спроможний на кожну річ! – Той, Хто створив життя і смерть, щоб випробувати вас — чиї вчинки будуть кращими? А Він — Всесильний, Прощаючий»

(Сура «Влада», 1-2 аяти)

«Ми будемо випробовувати вас доти, доки не пізнаємо тих серед вас, хто веде боротьбу, й тих, хто має терпіння»

(Сура «Мухаммад», 31 аят)

Ісламські вчені диспутували щодо того, що є більш складним для віруючого із цих трьох видів терпіння. Але, вірніше, сказати, що Аллаг відчуває кожну людину індивідуально. І для кожної людини окремо той чи інший вид терпіння є легшим чи важчим.

У будь-якому випадку, ми просимо у Всевишнього полегшити нам те, що нас осягає, просимо у Нього допомоги та підтримки твердим словом у цьому світі та потойбічному, ми звертаємося до Нього одного з нашими сумами та тяготами життя і лише на Нього ми сподіваємося.