Найвеличніший "вождь"

 

У видатних особистостей часто буває дивовижна біографія, наповнена випробуваннями, сльозами, неймовірними збігами обставин, феноменами та історіями, в які повірити спочатку буває важко.

 

Ймовірно, найвеличнішим "вождем" всіх часів є Мухаммад, мир йому

 

У тижневику «Тайм» від 15 липня 1974 року знаходиться добірка думок різних істориків, письменників, військових, бізнесменів, представників інших професій на тему «Великі вожді історії». Деякі такими вважали Гітлера, інші - Ганді, Будду, Лінкольна і т.п. Разом з тим, Жюль Массерман, американський психоаналітик, чітко і ясно окреслив підхід до проблеми, запропонувавши точні критерії оцінки. За його словами:

«Лідери повинні виконувати три завдання:

  1. забезпечити благополуччям і добробутом тих, ким вони керують
  2. влаштувати суспільство так, щоб в ньому люди відчували себе у відносній безпеці
  3. надати їм систему вірувань і переконань».

Використовуючи ці три критерії, Массерман досліджує історію і оцінює Гітлера, Пастера, Цезаря, Мойсея, Конфуція і багатьох інших, і в кінці кінців приходить до висновку:

"Такі люди, як Пастер і Солк, відповідають першому критерію. Такі люди, як Ганді і Конфуцій, з одного боку, і Олександр Македонський, Цезар і Гітлер, з іншого, є лідерами другого роду і, можливо, третього. Ісус і Будда відносяться тільки до третьої категорії.

Ймовірно, найвеличнішим "вождем" всіх часів є Мухаммад, мир йому і благословення Аллага, якому вдалося здійснити всі три завдання. Те ж зробив і Мойсей, але в дещо меншій мірі."

 

Який же родовід Мухаммада, мир йому?

 

  • Його прадід - Гашім бін Абдуманаф бін Кусайі.

Він мав красиву зовнішность, був міцною, здатною, благородною і дуже щедрою людиною. Його обличчя випромінювало особливе сяйво. Він помер у віці 25 років.

  • Дідусь Мухаммада, мир йому - Абдуль-Мутталіб бін Гашім бін Абдуманаф.

Як і всі інші предки Мухаммада, мир йому і благословення Аллага, його дід теж був найбільш шанованою людиною серед свого народу. Він не вживав спиртне. Вів гідний спосіб життя. Займався благодійністю. Він велів своїм синам, щоб вони ніколи не наближалися до розпусти, і говорив, що злочинець не покине цей світ, поки йому не помстяться.

Його дід прожив 140 років і він був багатодітним батьком, у нього було 16 дітей: 10 хлопчиків і 6 дівчаток. І в принципі, була велика ймовірність того, що батькові Мухаммада судилося померти ще в дитинстві, так як дід свого часу дав «слово», що якщо у нього народиться 10 синів, одного з них він принесе в жертву. Звучить жорстоко, але це були часи чоловіків слова і справи, для яких честь і дане слово було вище всіх фізичних, серцевих і душевних страждань. Коли прийшов час відповісти за свої слова, Абдуль-Мутталіб кинув жереб ... Жереб упав на батька Мухаммада - Абдуллага. Родичі і наближені запропонували замість Абдуллага принести в жертву тварину кинувши жереб між сином і десятьма головами худоби, і кожен раз, коли жереб вкаже на сина, збільшувати кількість голів на десять.

Кожен раз жереб вказував на батька Мухаммада. І, врешті-решт, коли кількість голів дійшло до 100, жереб вказав на жертовних тварин, і тоді Абдуль-Мутталиб приніс в жертву 100 голів.

  • Батько Мухаммада - Абдуллаг бін Абдуль-Мутталіб бін Гашім.

Завдяки жеребкуванню і мудрому рішенню Абдуль-мутталиба, Абдуллаг залишився жити, він подорослішав і змужнів. Він був високорослим, міцної статури, з прекрасним характером і вважався одним з шанованих чоловіків того часу. У нього були закохані багато дівчат. Він одружився на найпрекраснішій дівчині в місті. Коли мати Мухаммада була на другому місяці вагітності, його батько помер. Йому тоді було 25 років. Мухаммад, ще будучі в утробі матері, залишився без батька, так і не побачивши його.

  • Мати Мухаммада - Аміна бінт Вагб бін Абдуманаф.

Його мати була самою моральною, розумною і шанованою жінкою серед свого народу. Вона, під час вагітності бачила багато дивного і говорила, що її син особливий. Вона померла в розквіті сил, у віці приблизно 20 років.

Цікавий факт, що родинні лінії матері і батька Мухаммада, мир йому, перетинаються в шостому поколінні, тобто у них був загальний пра-пра-пра-прадід.

В роді Мухаммада було безліч найдостойніших людей всього людства. З його прабатьків був пророк Ісмаїл, Авраам та Ной.

 

Ісус є далеким родичем Мухаммада

 

Ісус є дуже далеким, але все ж родичем Мухаммада, мир йому, чиї родинні лінії перетинаються в пророка Авраама. Ісус, будучи пророком, згадував про Мухаммада в Євангелії сказавши: "Коли ж прийде Він (Мухаммад), Дух істини, то наставить вас на всяку істину: бо не від Себе говорити буде, але буде говорити, що почує, і майбутнє сповістить вам" (Іоанна 16: 6-8, 12, 13).

Мойсей також був його далеким родичем, в Біблії про нього сказано: "Я (Господь) Поставлю пророка (Мухаммада) з-поміж їхніх братів, Такого, як ти (Мойсей), і дам Я слова Свої в уста Його, і Він їм говоритиме все, що Я накажу". Второзаконня, 18:18.

Пророк Мухаммад, нехай благословить його Аллаг і вітає, був арабом з племені курайшитів, він народився в місті Мекка в 632 році.

На Мухаммаді, хай благословить його Аллаг і вітає, рід його зупинився, тому що всі його сини Абдуллаг, Касим і Ібрагім померли ще в ранньому дитинстві. З чотирьох дочок Зайнаб, Рукайі, Умм Кульсум і Фатіми, тільки остання народила Мухаммаду, нехай благословить його Аллаг і вітає, онуків: Хасана і Хусейна.

 

Пророк Мухаммад, мир йому, залишив після себе - Іслам

Не дивлячись на те, що його рід по чоловічій лінії зупинився, пророк Мухаммад, нехай благословить його Аллаг і вітає, залишив після себе величезну кількість своїх щирих послідовників, релігія яких - Іслам.

 

Автор / Єгор Абдуррауф