Всевишній Аллаг послав до людства кращого серед них, найправдивішого, найпоряднішого і найулюбленішого для людей. Відправив в якості пророка та посланця - Мухаммада (мир йому й благословення Аллага). Ця людина з раннього дитинства пізнала, що таке бути сиротою. З дитинства, куди б він не приходив, люди відчували благодать. Ще коли він не був посланцем, а був простою людиною, люди прозвали його Аміном - чесним, гідним довіри - і люди приходили до нього, щоб він розсудив їх. Саме йому люди довіряли все своє майно та цінності, коли навколо не було довіри ні до кого. Всюди панувало безправ'я: порушувалися права жінок, дітей, сусідів. Всевишній Аллаг подивився на серця людей і вибрав серед них найчистіше для пророцтва. Не для того, щоб Мухаммад (мир йому й благословення Аллага) став богом, якому поклоняються, а для важливої ​​місії: донести до людей волю Всевишнього, своє пророцтво, те, чим люди керуватимуться в цьому світі, те, що допоможе людям зрозуміти , чого бажає від них Творець.


Всевишній Аллаг говорить:


وَمَا أَرْسَلْنَاكَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِينَ


«Ми відіслали тебе тільки як милість для світів» (сура 21, аят 107).


Аллаг врятував людей від Пекла за допомогою Мухаммада (мир йому й благословення Аллага). Він вказав людям, хто їхній Господь. Люди, пішовши за ним, полишили язичництво й багатобожжя. Воістину, він - милість для світів. Мухаммад (мир йому й благословення Аллага) прийшов і захистив всіх людей від тієї несправедливості, яка їх оточувала.


Він прийшов і захистив жінку: визначив її права і вказав чоловікові на зобов'язання перед нею. І це в той час, коли в багатьох культурах обмежувалися права жінок, коли в дні менструації з ними навіть за один стіл не сідали, вважали їх брудними і зневажали. Тоді, коли в арабському суспільстві вважалося ганьбою, якщо народжувалася дівчинка, і новонароджених дівчаток часто вбивали. Жінку могли позбавити майна і не залишали їй спадок. Це було поширено не тільки серед арабів-багатобожників, а й у багатьох інших культурах того часу.


Він прийшов і захистив сироту, наказавши оберігати і піклуватися про нього та його майно.


Він захистив тварин і природу. Пророк (мир йому й благословення Аллага) сказав: «Жінка через кішку потрапила у Вогонь. Вона закрила її, не годувала і не дала їй свободу, щоб та сама знайшла собі прожиток». Тим самим вказавши, що людина повинна проявляти милість до створінь Аллага.


Він ніколи не залишав бідних в нужді й без захисту. В ті часи не було такого достатку, як зараз: на одному фініку могли жити день, а то й тиждень. З одного глечика молока могли пити самі, поїти сусідів і всіх, хто потребує. Дім Посланця Аллага (мир йому й благословення Аллага) був місцем збору бідняків, тому що вони знали, що йому приносять дари для того, щоб він нагодував себе та свою сім'ю. Але він в першу чергу годував нужденних.


Милість, з якої Мухаммад (мир йому й благословення Аллага) був посланий до людей, охопила всі сфери життя людини. І в першу чергу - це Коран, потім - його Сунна, його моральність. І з цією милістю ми сьогодні живемо. Ми знаємо, що добре ставлення до дружини, дітей, допомога бідним і нужденним, захист бідних і слабких, захист прав тварин, збереження природи - це все бере початок в Сунні Посланця Аллага (мир йому й благословення Аллага). Ба більше, Всевишній Аллаг говорить:


وَإِنَّكَ لَعَلَى خُلُقٍ عَظِيمٍ


«І, воістину, ти — доброго звичаю!» (сура 68, аят 4).


Сьогодні мусульмани намагаються наслідувати його звичай, але немає людини, яка б зрівнялася з ним в цьому. Найяскравіший приклад його милосердя - це історія Таїфа. Коли він прийшов разом з деякими сподвижниками до Таїфа, щоб донести до них місію, з якою він був посланий, люди зустріли його геть неприязно. Вони дали дітям в руки каміння, щоб ті, ніби граючись, закидали пророка (мир йому й благословення Аллага) камінням. Його закидали настільки сильно, що він стікав кров'ю. У цей важкий момент прийшли до нього ангели, Джібріль разом з ангелом гір. І Джібріль сказав: «О Мухаммаде, тільки скажи, і ангел гір виконає твоє веління і зрівняє із землею жителів цього селища, обрушить на них ці скелі». Але Пророк (мир йому й благословення Аллага) сказав: «Ні! Якщо Аллаг хоча б одного з них наставить на прямий шлях, хоч один з них скаже «ля іляга ілля-Ллаг», мені буде цього достатньо». Він пробачив їх усіх, він не відповів на їхнє зло злом. Він відповів на їхнє зло добротою та м'якістю. Айша якось запитала: «О Мухаммаде, який був твій найважчий день із днів пророцтва?» І він відповів: «День Таїфа». Це був найважчий день у його пророцтві, і саме в цей день він проявив свої прекрасні якості.


Кожен пророк, якого Аллаг відправляв до людей, зазнавав знущань людей і образ, побоїв, звинувачень в чаклунстві, божевіллі тощо. Аллаг говорить:


وَكَذَلِكَ جَعَلْنَا لِكُلِّ نَبِيٍّ عَدُوًّا شَيَاطِينَ الْإِنسِ وَالْجِنِّ


«Так Ми поставили для кожного пророка ворога — шайтанів із людей і джинів» (сура 6, аят 112).


Шайтани не тільки з числа джинів, вони бувають і серед людей. Такі люди показують це своїми вчинками: від них не йде благо, а лише зло. Але пророки терпіли, терпів Муса (Мойсей), Іса (Ісус), Мухаммад (мир йому й благословення Аллага) та інші пророки, бо їхня головна задача була не мститися за свої образи, а донести пророцтво. Аллаг говорить:


وَالَّذِينَ يُؤْذُونَ رَسُولَ اللَّهِ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ


«А на тих, які ображають Посланця Аллага, чекає болісна кара!» (сура 9, аят 61).


І це стосується всіх пророків. Аллаг говорить:


لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِّنْهُمْ


«Ми не проводимо межі між ними» (сура 2, аят 136).


Всі вони посланці Аллага, і їхньою місією було виправити серця й думки людей. Аллаг захистив посланця Аллага (мир йому й благословення Аллага) за його життя, коли його хотіли вбити. Аллаг захистив його, коли його хотіли отруїти. І Аллаг захищав його, коли він опинявся в гущавині бою. Посланець Аллага (мир йому й благословення Аллага) за все своє життя і за всі свої битви, в яких він брав участь, вбив всього лише одну людину, яка здійняла на нього свій меч, стоячи на відстані удару. Пророк (мир йому й благословення Аллага) був поранений, і, захищаючи себе, забрав одне життя. Хіба це не милість до світів? Хіба його вчинки не вказують на те, що він бажав добра людям?


Аллаг захищав Пророка (мир йому й благословення Аллага) тоді й захищає його сьогодні. Аллаг говорить:


وَرَفَعْنَا لَكَ ذِكْرَكَ


«Чи не піднесли Ми згадку про тебе?» (сура 94, аят 4).


Ім'я Мухаммада (мир йому й благословення Аллага) злітає з вуст кожного віруючого щодня. Віруючі в кожній молитві прославляють його, промовляють щодня салават. Ім'я Мухаммада навіки викарбуване в історії, що навіть немусульмани знають це ім'я і ким він був. Віруючі з любові до нього називають його ім'ям дітей.


Кожен, хто захоче, щоб це ім'я забули - зазнає поразки, кожен, хто захоче образити його - зазнає краху. Адже мусульмани люблять його більше за своїх батьків, дітей і дружин.


І сьогодні ми бачимо, що ісламофобія набирає обертів з метою образити почуття мусульман, образити святість Ісламу. Але це не вдасться! Аллаг говорить: «Аллаг вбереже тебе від тих, хто знущається. Хіба тобі не досить твого Господа, як покровителя?» І Пророк (мир йому й благословення Аллага) не боявся цього, оскільки сам Аллаг оберігав його та свою релігію. Адже не тільки сьогодні малюють карикатури на Мухаммада (мир йому й благословення Аллага) - це було й раніше, буде й надалі. Невже ми, мусульмани, думаємо, що так хтось може нашкодити пророку (мир йому й благословення Аллага)? Звичайно ж ні. Аллаг говорить:


وَمَكَرُوا وَمَكَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ


«[Невіруючі] хитрували, але й Аллаг хитрував! Аллаг — найкращий із хитрунів!» (сура 3, аят 54).


Карикатури, які сьогодні обурили й стривожили всіх мусульман, не що інше, як провокація. Їх мета роздратувати мусульман настільки, щоб деякі з них, не витримавши, вчинили самосуд, вирішили нашкодити майну і людям. А потім вони будуть показувати на мусульман і говорити, що мусульмани терористи і варвари, що Іслам несе лише шкоду. І вже ніхто не буде замислюватися про першопричини, всіх цікавитимуть тільки наслідки.


Розвиток Ісламу сьогодні лякає, кількість імен Мухаммад сьогодні лякає цих людей. Вони не помічають, що щоразу, як вони ображають пророка Мухаммада (мир йому й благословення Аллага), тисячі людей приймають Іслам і тисячі називають своїх дітей ім'ям Мухаммад. Його ім'я буде номер один до Судного Дня. Не було жодної людини за всю історію, яку любили б так, як ми любимо Мухаммада (мир йому й благословення Аллага), за якою б йшли так, як ми йдемо за Мухаммадом (мир йому й благословення Аллага). І карикатури - це їхній страх, адже вони ніяк інакше не можуть нашкодити Ісламу та пророку (мир йому й благословення Аллага). І кожен мусульманин в такій ситуації завжди повинен пам'ятати, що його вчинки можуть призвести до того, що будуть осуджувати весь Іслам.


Аллаг говорить:


وَلَا يَحْزُنكَ الَّذِينَ يُسَارِعُونَ فِي الْكُفْرِ إِنَّهُمْ لَن يَضُرُّوا اللَّهَ شَيْئًا


«Нехай же не засмучують тебе ті, які поспішають у своєму невір’ї» (сура 3, аят 176).


Мусульманин завжди і скрізь повинен захищати цінності Ісламу та його святість. У цій ситуації захист пророка Мухаммада (мир йому й благословення Аллага) починається з наслідування його Сунни. Посланець Аллага (мир йому й благословення Аллага) говорить: «Тримайтеся моєї Сунни та Сунни праведних халіфів, яких Аллаг веде правильним шляхом». Нехай кожен себе запитає, наскільки добре він знає Сунну посланця Аллага (мир йому й благословення Аллага) і дотримується її. Саме дотримування Сунни та її поширення - це головний захист Пророка (мир йому й благословення Аллага). Нехай людина не може виконувати всю Сунну, але вона повинна знати її і передати це своїм дітям. Ми повинні розповідати людям, яким був пророк (мир йому й благословення Аллага) насправді. Ісламофоби чинять зло, але Аллаг оберне це зло на добро для Ісламу.


Захистом пророка (мир йому й благословення Аллага) також стане знання його життєвого шляху, його Сіри. Адже дізнавшись це, буде набагато приємніше і легше слідувати його Сунні. Ми можемо захистити пророка (мир йому і благословення Аллаха), надрукувавши його життєпис і роздавши його людям, розповідаючи на всіляких ресурсах, яким він був насправді. Аллах сам наставить людей на прямий шлях.


П'ять років тому, коли сталася подібна ситуація, ми вирішили, що найкращою відповіддю ісламофобії буде ознайомлення людей з висловлюваннями і місією посланця Аллага (мир йому та благословення Аллага). На великих білбордах ми розміщували його цитати, друкували буклети про пророка (мир йому й благословення Аллага) та роздавали їх, щоб донести до людей, хто такий Мухаммад (мир йому й благословення Аллага) насправді. Ми можемо розповісти про нього нашим близьким, сусідам, колегам. А карикатури ніяк не нашкодять йому, лише стануть рекламою для нього, хоча це й боляче. І ми повинні це засуджувати, але не вестися на цю провокацію. Вони бажають, щоб в суспільстві процвітала ісламофобія, і щоб люди боролися з Ісламом. І те, що вони чинять, не є свободою слова, це лицемірство. Справжня свобода слова - це те, з чим прийшов Мухаммад (мир йому й благословення Аллага), і вона говорить, що твоя свобода слова закінчується там, де починаються права Всевишнього, а також честь, права і гідність кожної людини.


Пророк Мухаммад був прекрасним прикладом навіть на війні. Подивіться, як сьогодні воюють? Вони воюють з мирним населенням, вбиваючи дітей, жінок, людей похилого віку. І це вони називають цивілізацією ?! Пророк під час битви забороняв ламати навіть дерево! Ось це і є та висока моральність, яка невідома зараз людству. Коли мерзенні вчинки прикриваються свободою слова.

І коли в Судний День всі постануть перед Аллагом і будуть боятися тільки за себе, кажучи «Я сам», єдиною людиною, словами якої будуть «Моя умма», буде Мухаммад (мир йому й благословення Аллага). Тому будь гідним посланця Аллага (мир йому й благословення Аллага), будь гідним своєї релігії, розповідай всім, кого знаєш, правду про пророка (мир йому й благословення Аллага), і тоді їхні підступи обернуться проти них самих.