Напевно питання яке найчастіше доводиться чути від християн: "Чи є прийняття ісламу зрадою пророка Ісуса, мир йому?"

Якщо відповісти коротко, то - ні, прийняття ісламу не є зрадою пророка Ісуса, мир йому. І давайте далі ми з вами розберемо чому ні.

Якщо ми з вами повернемося в ті часи, коли пророки приходили до синів Ізраїля, то ми чітко з вами побачимо, що пророки приходили один за іншим. Тобто, до народів не був посланий, всього лише один пророк. А ті, хто слідував за новим істинним божим пророком, не робили жодного гріха. І так само, ми з вами знаємо, що кожен з них приходив з одним чітким, і ясним посилом:

 

«До кожного народу Ми відсилали посланця: «Поклоняйтесь Аллагу та уникайте тагута!»»

(Коран 16:36)

 

(Тагут - будь-яке творіння, яке обожують і якому поклоняються поряд із Всевишнім)

Також Всевишній сказав:

 

«Ми не відсилали раніше за тебе жодного посланця, не відкривши йому: «Немає бога, крім Мене! Тож поклоняйтеся Мені!»»

(Коран 21:25)

 

«Аліф. Лям. Ра. Це — Писання, знамення якого добре викладені, а потім пояснені Мудрим, Відаючим! Не поклоняйтеся нікому, крім Аллага! А я для вас — застерігач і вісник від Нього!»

(Коран 11:1-2)

 

З даних аятів, ми чітко розуміємо, що Всевишній Господь ясно говорить, для чого Він відправляв до нас пророків. Пророки закликали в першу чергу, до поклоніння Єдиному Богу, а потім до слідування за ними, як за пророками Всевишнього. Але що ж означає слідування за пророками?

 

Авраам, Мойсей, Ісус і Мухаммад, мир їм, були послані з ясними та чіткими законами

 

Слідування за пророками означає, що ми повинні увірувати в них, увірувати в те, що вони пророки від Господа, здійснювати обряди так, як вони їх здійснювали, і сторонитися того, що вони заборонили.

Наприклад - залишати будь-яке поклоніння будь-кому, але при цьому поклонятися Одному Всевишньому Господу. Не вбивати, не красти, не чинити перелюбу, і сторонитися усього того, що шкодить нам особисто, і суспільству в цілому, відповідно до Божих законів.

Таким чином пророки Авраам, Мойсей, Ісус і останній пророк Всевишнього - Мухаммад, мир їм, всі вони були послані з ясними та чіткими законами. І слідування за кожним з них, відповідно до часу коли вони жили, малого того що не є зрадою когось із попередніх пророків, в тому числі і пророка Ісуса мир йому, так більш того, віра в останнього пророка Всевишнього є обов'язковою для всіх нас.

 

Прийнявши Іслам, ми підтверджуємо що Ісус, мир йому - Слово і Дух від Аллага

 

Адже якщо ми запитаємо будь-якого християнина: "А було б зрадою Мойсея, якби юдеї прийняли пророцтво Ісуса і послідували б за ним?" Їх відповідь буде - "Ні!"

Якщо ми їх запитаємо: "А чи є невіра в Ісуса - благом?" Вони впевнено скажуть - "Ні!"

Тобто, юдеї які вірили в давніх пророків, але не увірували в Ісуса, тим самим відкинули пророка Всевишнього, і по суті вони відкинули Його повеління і Його Слово.

Таким чином ми логічно прийшли до того, що слідування за пророком Мухаммадом, мир йому, є слідуванням за Божим словом і Божим велінням.

І підкорившись, прийнявши іслам, ми зберігаємо віру в справжнє послання пророка Ісуса, мир йому, і те, з чим приходили пророки до нього.

Прийнявши Іслам, ми підтверджуємо що Ісус, мир йому - Слово і Дух від Аллага, що він народжений чудесним чином (без чоловічого сімені), що Господь показував чудеса через нього, щоб люди увірували, і зміцнювалися в своїй вірі. Ми, мусульмани, продовжуємо дотримуватися заповідей, які були дані не тільки Ісусу, але і пророкам до нього, і відповідно і пророка Мухаммад, мир йому, як останньому пророку Всевишнього Аллага.

 

Вони отримають подвійну винагороду

 

І в кінці хотілося б підтримати і порадувати людей Писання (іудеїв і християн), які мають намір прийняти іслам словами Всевишньго:

"Ті, кому Ми дарували Писання раніше, вірують у нього. Коли їм читають його, то вони говорять: «Ми увірували в нього. Це — істина від Господа нашого! Ми ще раніше були віддані [Йому]!» За своє терпіння вони отримають подвійну винагороду. Вони відвертають зло добром і жертвують із того, чим Ми наділили їх."

(Коран 28: 51-54)

Також одного разу посланник Аллага - Мухаммад, мир йому, сказав: "Трьом (категоріям людей) уготована подвійна нагорода: чоловікові з числа людей Писання (юдеїв та християн), який увірував в свого пророка, а потім увірував і в Мухаммада ..."

(Аль-Бухарі: 3446. Частина Хадісу)

 

Автор - Ахмад Абу Мухаммад