ЧИ ВІРЯТЬ МУСУЛЬМАНИ В ЧУДЕСНЕ НАРОДЖЕННЯ ІСУСА?

 

З давніх-давен ім'я Ісуса на устах у всього людства. І виникає логічне запитання: як ставляться до нього мусульмани, представники другої за чисельністю релігії в світі? Якщо кинути оком на те, як люди ставляться до постаті Ісуса, то стане очевидно, що існує всього три групи людей;

Перша, найбільш чисельна група людей, вважають Ісуса сином Бога, частиною божественної суті або ж Богом як таким.

Друга, найменш чисельна група, вважають Ісуса незаконно народженим, який не по праву приписував собі пророцтво.

Третя група вважає Ісуса гідною і праведною людиною, пророком і посланцем, якого обрав Всевишній для того, щоб він нагадав своєму народу, що поклонятися можна лише Всевишньому Творцю, а не кому б то не було іншому.

 

Чому люди стали обожувати Ісуса?

 

У якості передісторії необхідно поставити запитання: чому взагалі люди стали обожувати Ісуса? Очевидно, що однією з причин такого ставлення до його особи було те, що Ісус був народжений без батька. Але чи є це достатньою причиною для поклоніння Ісусу? Звісно що ні! Тому що перша людина, Адам був створений і без батька, і без матері, а Єва - без матері. Але ніхто не каже про те, що вони заслуговують поклоніння.

Протягом існування людства Всевишній показував безліч чудес, і створення Ісуса без батька також відноситься до одного з чудес Всевишнього.

 

Марія була найбільш праведною жінкою за всю історію людства

 

Мусульмани переконані в тому, що Марія, мати Ісуса, була найбільш праведною жінкою на землі за всю історію людства. І вона не скоювала непристойних вчинків. Марія цілком присвятила себе поклонінню Всевишньому.

 

В один із днів Господь відправив до Марії найголовнішого ангела, якого звали Джібріль. Він з'явився до Марії в образі чоловіка. Вона сказала йому:

إِنِّي أَعُوذُ بِالرَّحْمَنِ مِنْكَ إِنْ كُنْتَ تَقِيًّا

«Воістину, шукаю в Милостивого захисту від тебе, хіба що ти богобоязливий!»

(Сура «Марьям», аят 18)

Але Джібріль запевнив її, що їй немає чого боятися:

إِنَّمَا أَنَا رَسُولُ رَبِّكِ لِيَهَبَ لَكِ غُلَامًا زَكِيًّا

«Воістину, я тільки посланець Господа твого й маю дарувати тобі пречистого хлопчика!»

(Сура «Марьям», аят 19)

Це означає, що Всевишній відправив їй хлопчика, чистого від гріхів, який виросте в богобоязливості і благочесті.

Марія дуже здивувалась і спитала у нього:

أَنَّى يَكُونُ لِي غُلَامٌ وَلَمْ يَمْسَسْنِي بَشَرٌ وَلَمْ أَكُ بَغِيًّا

«Як може бути в мене хлопчик, коли жоден чоловік не торкався мене й не була я блудницею?»

(Сура «Марьям», аят 20)

У Марії виникло розумне запитання: як у неї може народитися хлопчик, якщо вона незаміжня і не є перелюбницею?

قَالَ كَذَلِكِ قَالَ رَبُّكِ هُوَ عَلَيَّ هَيِّنٌ وَلِنَجْعَلَهُ آيَةً لِلنَّاسِ وَرَحْمَةً مِنَّا وَكَانَ أَمْرًا مَقْضِيًّا

«Так станеться, бо сказав те Господь твій. Це легко для Нього!» І Ми зробимо його знаменням для людей та милістю від Нас. Цю справу вже вирішено!

(Сура «Марьям», аят 21)

Потім, по велінню від Всевишнього, Джібріль дмухнув у одяг Марії і від цього вона завагітніла Ісусом.

 

Ісус - раб Аллага!

 

Також хочеться додати слова, сказані пророком ісламу, Мухаммадом (мир йому і благословення Аллага). Він сказав: «Хто засвідчив, що немає божества, гідного поклоніння, крім одного Аллага, у Якого немає товариша, що Мухаммад - Його раб і посланник Його, що Ісус - раб Аллага і син Його рабині, а також Слово Його, надіслане Марії, і дух від Нього, і що Рай - істина, і що Пекло - істина, того введе Аллах в Рай через будь-які з восьми його воріт, які забажає».

(Аль-Бухарі 3435, Муслім 28)

Для того, щоб підвести підсумок сказаному, слід зазначити, що Ісус був створений словом Всевишнього: Він сказав Ісусові: «Будь!» і той виник. Саме тому Ісус був названий «Словом Аллага». Всевишній сказав:

إِنَّ مَثَلَ عِيسَى عِنْدَ اللَّهِ كَمَثَلِ آدَمَ خَلَقَهُ مِنْ تُرَابٍ ثُمَّ قَالَ لَهُ كُنْ فَيَكُونُ

Воістину, Іса (Ісус) перед Аллагом подібний Адаму. Він створив його з праху, а потім сказав йому: «Будь!» - і той виник.

Сура «Родина Імрана», аят 59)

 

Мусульмани вірять в Ісуса і люблять його!

 

Поза сумнівом, мусульмани вірять в пророка Ісуса і люблять його. Мусульмани переконані, що Ісус був народжений чудесним чином - без батька, за велінням від Всевишнього. Але це жодним чином не спонукає мусульман поклонятися йому або обожувати його, адже поклоніння гідний тільки Господь світів!

Так само мусульмани впевнені в особливій праведності матері Ісуса, Марії. Вона не скоювали перелюбу і була найбільш благочестивою жінкою!

Мусульмани займають саму впевнену і виважену позицію щодо Ісуса і закликають до цього всіх інших людей: «Будьте справедливі до самих себе, і знайдете щастя в обох світах!».

Автор: Андрій Шистєров