Заява у зв'язку з терактом в Новій Зеландії


З ім'ям Аллага Милостивого, Милосердного!

49 людей було вбито і 48 поранено. Такий результат чергового прояву ісламофобії в «вільних і прогресивних демократичних країнах»

15 березня в Новій Зеландії в місті Крайстчерч і приміському поселенні Лінвуд в мечетях «Аль-Нур» і «Лінвуд Масджид» стався жахливий теракт. В результаті, якого 49 людей було вбито і 48 поранених. Чотири терориста увірвалися в мечеті після обідньої молитви і відкрили стрілянину по прихожанам.

Одним із нападників називається 28-річний австралієць ультраправих поглядів Брентон Таррант, який вів онлайн-трансляцію кривавої бійні на своїй сторінці в Facebook. Перед нападом терорист опублікував в мережі 37-сторінковий маніфест, де назвав свій напад «терористичною атакою» і перерахував причини таких дій. Там говориться, що Таррант надихнувся вчинком відомого норвезького терориста Андерса Брейвіка.

Асоціація Мусульман України висловлює глибокі співчуття рідним і близьким жертв теракту в Новій Зеландії. Вбивство однієї невинної людини подібно до вбивства всього людства. Всевишній Аллаг у Священному Корані сказав: «... хто вб'є людину не за вбивство або поширення нечестя на землі, той немов вбив усіх людей, а хто збереже життя одній людині, той немов збереже життя всім людям» (Коран 5:32).

Терор, насильство, вбивство не можуть бути виправдані абсолютно ніким і нічим. У цей важкий період ми молимо Всевишнього Аллага про те, щоб Він зміцнив серця всіх тих, хто втратив своїх близьких і рідних, винагородив їх за терпіння, відшкодував цю втрату тим, що краще, простив і наділив прекрасним долею всіх загиблих мусульман і зробив з числа мучеників на Шляху Аллага. Ми також молимо Всевишнього Аллага про те, щоб Він покарав всіх тих, хто причетний до цього злочину як в цьому, так і в іншому світі.

Ми закликаємо світову спільноту звернути увагу на проблему ісламофобії і прояви дискримінації за расовою або релігійною ознакою в світі.

Ми засуджуємо терор і насильство в будь-якому куточку світу. Ми засуджуємо будь-який прояв ісламофобії і нетерпимості. Ми засуджуємо вбивства як мусульман, так і не мусульман, вчинені руками терористів.

Пророк Мухаммад, мир йому і благословення Аллаха, сказав: «Будьте ласкаві до тих, хто на землі, і буде милостивий до вас Той, Хто на небесах».

Ще раз приносимо співчуття всім, кого торкнулася ця біда.

Прес-служба «Асоціації мусульман України»