Олімпіада проходила в два етапи:

На І етапі старшокласники підготували та надіслали журі конкурсу наукові есе за такими напрямами: «Поява ісламу на Аравійському півострові», «Роль релігії у виникненні першої імперії мусульман – Халіфату», «Поширення ісламу на неарабські народи», «Роль ісламу у формуванні кримськотатарського етносу», «Іслам як державна релігія Кримського Ханства», «Іслам в сучасному світі: проблеми та способи їх вирішення», «Відносини між Україною та мусульманськими країнами: історія та перспективи розвитку», «Біографії визначних мусульман у контексті всесвітньої історії».

На ІІ етапі кращі есеїсти (20 осіб), яких відбрало журі конкурсу, були запрошені до участі у фіналі Олімпіади, фінальна стадія якої передбачала виконання тестових завдань з історії, географії, літератури мусульманських країн в межах шкільної програми.


На початку заходу, слово взяв голова Асоціації мусульман України Елімдар (Сулейман) Хайруллаєв, який подякував організаторам та фіналістам заходу за докладені зусилля. Голова АМУ звернув увагу на важливість такого фактору як джерела інформації, а також проблематику стереотипів, що зустрічаються навіть у науковій та учбовій літературі.


Для учасників заходу був передбачений кава-брейк.


Після перевірки тестових завдань, були визначені і нагороджені всі переможці та фіналісти. Головний приз iPad здобула учениця Васильківської ЗОШ I-III ступенів №9 м. Васильків Прокопенко Анастасія, яка написала есе на одну із злободенних тем розповсюджених стереотипів, які точаться навколо ісламу. Друге місце та приз Lenovo Tab за краще есе здобула Геркіал Катерина, яка провела цілу наукову роботу стосовно українських жінок, котрі все більше схиляються до ісламу. Третє місце за сумою балів та приз у вигляді електронної книги Amazon Kindle Paperwhite здобула Цяпенко Вікторія.

Всі інші фіналісти Оліпміади також отримали цінні призи та винагороди - електронні книги, сучасні ручки та блокноти за сумою набраних балів. Цей день нікого не залишив без подарунків.

На завершення заходу слово взяв декан історичного факультету Патриляк Іван Казимирович, який подякував усім фіналістам та організаторам, наголосивши на необхідністі правильного розуміння процесів, які відбуваються у сучасному світі, а також на нагальній потребі спеціалістів, які б дійсно розбиралися в питаннях релігії, культури та історії.

Голова Асоціації мусульман України висловив надію, що спільними зусиллями АМУ та історичного факультету і надалі будуть проводитись подібні заходи.