Коли ж ти покаєшся? - Андрій Шистеров | П'ятнична проповідь | Мечеть в с.Чайки

"О ті, які увірували! Кайтеся перед Аллагом щиро! Можливо, ваш Господь простить ваші злодіяння і введе вас в Райські сади, в яких течуть річки ..."

Покаяння - це не просто слова. Сказати: «Я каюсь!» - при цьому, попередньо вирішивши для себе, що повернешся до гріхів - це не покаяння.

Покайтеся перш, ніж двері покаяння для вас закриються. Пам'ятайте, що Аллаг приймає покаяння Свого раба до тих пір, поки той не почне видавати передсмертний хрип: "Але марно покаяння для тих, хто здійснює злочини, а коли до нього приходить смерть, то каже: «Ось тепер я каюсь», - і для тих, хто помирає невіруючим. Для них Ми приготували болісні страждання."

Коли наздожене нас смерть?

"Смерть наздожене вас, де б ви не знаходилися, навіть якщо ви будете в зведених вежах."

Черствість серця - одна з найстрашніших бід. Людина слухає настанови і вмовляння, читає їх в Книзі Аллага і Сунні Його Посланника, мир йому, однак почуте і прочитане ніяк на нього не впливає!

Людина слухає проповідника про покарання, яке очікує того хто полишив молитву, однак у нього і думки не виникає, що особисто він повинен почати здійснювати молитву:
"Після них прийшли нащадки, які перестали здійснювати намаз і стали потурати бажанням. Всі вони понесуть збиток: "Він не виплачував закят раніше і не збирається робити цього в майбутньому."


Майно ж насправді належить не людині, а Всевишньому Аллагу.
Аллаг говорить: "Дайте їм з майна Аллага, яке Він подарував вам."

Посланець Аллага, мир йому, сказав:
«Коли серед людей з'являється розпуста, яку вони не намагаються приховати, Аллаг насилає на них чуму і хвороби, яких не було серед їхніх предків;

коли одні люди починають обважувати інших, Аллаг неодмінно насилає на них голод і робить їх прожиток мізерним, і ставить над ними жорстокого і несправедливого правителя;

коли люди перестають виплачувати закят зі свого майна, Аллаг перестає посилати їм дощ з небес, і якби не тварини, дощі взагалі перестали б випадати;

коли люди порушують договір з Аллагом і Його посланцем, Аллаг неодмінно дає їх ворогам владу над ними, і вони забирають частину того, що їм належить;

і якщо ватажки людей перестають правити відповідно до Книги Аллага і починають вибирати з посланого Аллагом (те, що їм до душі), Аллаг сіє ворожнечу між ними»

Аллах не прийме каяття людини, яка наполегливо грішить! Як може людина каятися і при цьому продовжувати грішити?

Пророк, мир йому, сказав: «Хто образив свого брата, хто зачіпає його честь або майно, нехай кається сьогодні - до того, як з нього буде стягнуто за все це в День, коли не буде ні динарів, ні дирхемів, а будуть тільки благі і погані справи»

Також він сказав: «О люди! Приносьте Аллаху покаяння і просіть в Нього прощення, бо, воістину, я каюсь Аллагу сто разів на день»

П'ять умов покаяння:
- Щирість (заради Аллага, а не через страх що тебе зловлять);
- Жалкування (шкодувати про скоєне);
- Зупинитися (припинити вчиняти гріх);
- Компенсація (відшкодування шкоди як матеріальної, так і моральної);
- Встигнути (до того, як прийде смерть).