Жінка в ісламі

Жінка в Ісламі

Іслам регулює не тільки взаємини між Богом і людиною, але і між людьми загалом. І жінка у цьому випадку не є винятком. У неї, як і у чоловіків, є певні права та обов'язки.

Іслам спонукає кожного мусульманина ставитись шанобливо до жінки, починаючи з самого дитинства. Так, Пророк (мир йому і благословення Аллага) казав: "Для того, хто виховає доньок і буде до них добре ставитись, вони стануть захистом від полум'я пекла". Теж саме стосується і дружини: "Кращий з вас той, хто найкраще ставиться до своєї дружини ...".

Одним із засобів, яким іслам захищає права жінок є хіджаб. Вкрита жінка на деякий час абстрагується від своєї жіночності, що дає їй можливість повноцінно займатися своїми справами і вибудовувати суто ділові відносини з оточуючими, не боячись почути на свою адресу неналежні коментарі з боку протилежної статі. Таким чином, хіджаб розширює і захищає права жінок.

Також, за ісламським правом жінку не можуть насильно, без її згоди, видати заміж, адже однією з умов дійсності шлюбу є згода нареченої. З іншого боку, згода опікуна є умовою дійсності шлюбу. У такий спосіб іслам захищає жінку від свавілля батьків і необдуманих, легковажних вчинків дівчини.

Жінка, як і чоловік, може і повинна здобувати освіту. Яскравим прикладом тому слугує Фатима аль-Фігріййа, яка у вісімсот п'ятдесят дев’ятому році заснувала навчальний заклад, Університет Аль-Карауіїн, який продовжує функціонувати до сьогоднішнього дня, і вважається найдавнішим чинним університетом у світі.

Все це стало можливим завдяки ісламу, який розширив, захистив і зберіг права та можливості жінок.