Під час місяця Рамадан я прагнув до Всевишнього Аллага, виконуючи як обов’язкові, так і добровільні види поклоніння. Відчувалася солодкість поклоніння, я прочитав багато аятів з Корану, не нехтував колективними молитвами, утримувався від поглядів на те, що заборонив Аллаг. Однак після закінчення місяця Рамадан я втратив колишнє прагнення поклонятися, почуття вдоволення від поклоніння. Я почав часто пропускати ранкову молитву, припинив читати Коран, робити добровільні види поклоніння і багато іншого. Чи існує вирішення цієї проблеми? Мій брате мусульманине, тобі пропонується 10 способів продовження праведних справ після Рамадану:

По-перше, перед будь-якою справою ти завжди повинен просити допомоги у Всевишнього Аллага, щоб Він скерував на істинний шлях і ствердив тебе на ньому, адже Аллаг звеличив в Корані прохання тих, хто має ґрунтовні знання: «Господи наш! Не відхиляй серця після того, як Ти вказав їм прямий шлях. І даруй нам від Себе милість, воістину, Ти — Даруючий!»

(аль-Імран, 3:8)

  1. Проводь більше часу з праведними людьми, відвідуй уроки, навідуй братів-мусульман.
  2. Пізнавай біографії праведних попередників, особливо сподвижників, читаючи книги або слухаючи диски. Це викликає в душі прагнення та рішучість.
  3. Намагайся більше слухати проповіді та лекції, які позитивно впливають на тебе.
  4. Намагайся виконувати обов’язкові релігійні приписи, такі як щоденна п’ятикратна молитва, надолуження пропущених днів Рамадану, оскільки обов’язкові приписи несуть в собі благо для їхніх виконувачів.
  5. Намагайся постійно виконувати нехай навіть невеликі добровільні види поклоніння, які поселяють в душі любов до Аллага. Найулюбленіші справи творінь для Всевишнього – ті, які робляться постійно, навіть якщо вони незначні, як про це повідомив нам пророк Мухаммад (хай благословить його Аллага та вітає).
  6. Вивчай і постійно читай Священний Коран, приділяючи особливу увагу тому, що вивчив, в намазах.
  7. Більше згадуй Аллага та проси у Нього прощення. Це легко та просто, однак користь від цього велика: ці справи збільшують іман, зміцнюють серце.
  8. Уникай всього, що очорняє твоє серце: полиши поганих друзів, уникай перегляду телевізора та супутникового телебачення, прослуховування музики, перегляду та читання розпусних журналів.
  9. І, нарешті, мій брате мусульманине, твоє серце має наповнитися щирим покаянням, що вимагає від тебе безповоротного полишення гріха. Аллаг Всевишній радіє своєму рабу, який покаявся.

Шановний брате! Не будь з числа тих, які пізнають Аллага лише в місяць Рамадан. Про таких наші праведні пращури казали: «Які ж скверні ті, які пізнають Аллага тільки під час Рамадану». До наступного Рамадану, мій любий брате, дай Аллаг тобі здоров’я та стійкості в релігії Аллага.

Склав: Абдулла Ібн Абдур-Рахман аль-Джібрін Перевів з арабської М.Вахітов спеціально для сайту www.whyislam.to — «Чому Іслам»

Українська версія підготовлена редакцією сайту www.lifeislam.org