Ще один день

suyetliviy-den

Починається новий день, і ми знову стаємо заручниками життєвої метушні, побутових проблем, суперечок, образ та всього того, що приніс з собою схід сонця. Підхоплені людською течією беремо участь в перегонах на виживання, хоча не зажди хочемо собі в цьому зізнатися. Поглянувши в дзеркало, переконавшись, що виглядаємо «ок», ми тікаємо на роботу чи чергову зустріч. А чи давно ми дивилися на своє відображення не з метою поправити зачіску або перевірити, чи чисто поголене підборіддя, а щиро захоплюючись творінням Господа, прекрасною зовнішністю, якою Він наділив нас? 10 причин бути цього ранку вдячним своєму Творцеві:

  1. Ти прокинувся… Попереду ще один день, в якому ти можеш поповнити багаж добрих справ або покаятися в своїх гріхах.
  2. Вставши з ліжка, ти не відчуваєш болю та неприємних відчуттів. Дякуй Тому, хто дав тобі силу та здоров’я, адже у когось цього немає.
  3. Приємно освіжитися, прийнявши душ. А десь води не завжди вистачає навіть для пиття. У тебе є можливість придбати з продуктів практично все, що забажаєш. Чи знаєш ти, скільки мільйонів людей у багатьох куточках планети постійно голодують?
  4. Всевишній наділив тебе чуттям нюху, ти отримуєш задоволення від їжі – деякі не відчувають смаку, їхнє харчування є формальним поїданням.
  5. Аллаг дозволив тобі милуватися заходами та світанками, гірськими вершинами, квітами. Як би ти жив, якби не бачив всієї цієї краси?
  6. Маючи слух, ти насолоджуєшся співом пташок та шелестом морських хвиль, шумом дощу… Чи усвідомлюєш ти, чого позбавлені глухі?
  7. Ти радієш дзвінкому сміху свого сина, гладиш м’яке волосся доньки, але деяким Всевишній не дав щастя виховувати власних дітей.
  8. Ти солодко засинаєш після робочого дня, а хтось обтяжений турботами та невирішеними проблемами, той, хто боїться за своє майно, не має навіть хвилини спокійного сну.
  9. Господь дав тобі щастя бути вдячним Йому, прославляти та звеличувати Його, тоді як інший знає про існування Творця, про прийдешній День звіту, але клопоти цього світу відволікають його від поминання Господа. Аллаг не дає йому можливості підняти руки з мольбою, вронити сльозу каяття і сказати хоча б «альхамдулілляг, субхана Аллаг, ля іляга ілля Ллаг».
  10. А завтра, якщо Аллагу буде завгодно, нас чекає ще один день…

  Григорій Гришко