В попередніх статтях ми пояснили, в чому полягає сутність пророцтва, згадали найбільш відомих пророків, їхні дива, докази істинності нашого Пророка Мухаммада (мир йому та благословення Аллага). Перш ніж перейти до розповіді про останнього пророка, хотілося б приділити кілька слів тим причинам, через які до людей направлялися пророки.

По-перше

Коли один з пророків проповідував лише серед свого народу і не отримував веління проповідувати серед інших, тоді до сусіднього племені міг бути направлений зовсім інший пророк.

По-друге 

Новий пророк міг посилатися в тому випадку, якщо вчення попереднього пророка виявилося забутим або майже щезло.

По-третє 

Коли віровчення якогось з пророків відповідало лише його епосі, але не відповідало іншому часу. Тоді Всевишній посилав посланця з новим шаріатом, який би відповідав новому часу та місцю. І ось, Всевишній Аллаг за своїм мудрим задумом відправляє останнього з пророків, Мухаммада, мир йому та благословення Аллага, до всіх людей, зробивши його віровчення придатним для всіх майбутніх часів та підходящим для кожної місцевості. При цьому Аллаг оберігає цей останній шаріат від викривлення та підміни. Саме таким залишиться послання останнього посланця, мир йому та благословення Аллага, незмінним, що вдихає життя в серця тих, хто шукає істину, дає можливість доступу до незмінної основи релігії Аллага. Тому шаріат Пророка Мухаммада і був призначений Всевишнім в якості останнього послання [1].

Всевишній Аллаг призначив Пророку Мухаммаду особливу місію – саме він став останнім пророком, і після нього вже не буде інших. Таким чином, на Мухаммаді завершився довгий ланцюг посланців, його віровчення стало остаточним, а його місія завершальною цеглиною в дивовижній споруді, чим і справдилося те, про що казав пророк Ісус:

«Ісус каже їм: невже ви ніколи не читали в Писанні: камінь, який відкинули будівельники, той самий зробився головою кута? Це від Господа, і є дивно в очах наших?»

(Євангеліє від Матфея, 21-42)

Про це, до речі, згадав християнський священик на ім’я Авраам Халіль, який згодом прийняв Іслам. На його думку, цей вірш Біблії повністю відповідає словам Пророка Мухаммада, мир йому та благословення Аллага:

«Воістину, якщо порівняти мою роль та роль попередніх посланців, то ми були б схожі з людиною, яка побудувала якісний, гарний дім, але залишила в одному з його кутів місце для останньої цеглини. І ось люди, проходячи повз дім, захоплюються його красою, а коли бачать порожнє місце в куті, кажуть: «Невже неможна заповнити цю пустоту підходящою цеглиною?» Так ось, моя місія схожа на роль цієї цеглини, адже я і є печаткою всіх пророків»[2]

Тому ми і кажемо, що Коран – Книга, послана Пророку Мухаммаду,  - підноситься над іншими божественними писаннями та відміняє їх. Також і закон Пророка Мухаммада анулює попередні віровчення. Всевишній гарантував збереженість цього останнього пророцтва від викривлень, тому ми і бачимо, що і Коран, і Сунна, а також практичне застосування цього вчення у житті були збережені на віки і передавалися з покоління в покоління величезною кількістю свідків письмово та усно.

Якщо ви подивитесь на джерела, які описують біографію Пророка Мухаммада та його Сунну, то побачите, що сподвижники Пророка, хай буде задоволений ними Всевишній, спробували зберегти інформацію про все, що пов’язано з Посланцем Аллага. Його слова та вчинки, поклоніння та боротьба на шляху Аллага, згадування Господа та молитви, щедрість та хоробрість, гостинність і спілкування зі сподвижниками та делегаціями, які приїздили здалеку – про все це може дізнатися кожен, хто візьметься вивчати джерела Ісламу, які дійшли до нас завдяки сподвижникам. Окрім того, він дізнається про те, яким був Пророк в радощі та печалі, як він ходив і як спав, чим харчувався і в що одягався, а також багато іншого… Якщо познайомитися з цим матеріалом ближче та відчути його, буде зрозуміло, що Іслам – це релігія, яка справді оберігається Богом, а Мухаммад – дійсно останній Пророк та Посланець. Всевишній Аллаг сказав:

«Мухаммад — не батько когось із ваших чоловіків, але Посланець Аллага й Печатка пророків! Аллаг про кожну річ Знаючий!» [3] 

А також Його посланець Мухаммад, мир йому та благословення Аллага, сказав:

«…І я був посланий до всього людства, і на мені завершилося пророцтво»[4]

 Далі ми поговоримо про сутність Ісламу, розберемо його стовпи, ступені та джерела.

ДАЛІ БУДЕ…

За книгою Мухаммада Ас-Сухейма

«Іслам: його основи та принципи»

Переклад та редакція редколегії сайту

«Чому Іслам?» www.whyislam.to.

Українська версія підготовлена редакцією сайту www.lifeislam.org

  1. [1] Див.: «Аль-акидатут-тахавія»: стор.156, «Ляуамі аль-анвар аль-бахійа»: 2/269-277,  «Мабаду’уль-Іслам»: 64.
  2. [2] Див. «Мухаммад, мир йому та благословення Аллага, в Торі, Євангелії та Корані» (араб.) автор: Махді Ібрагім Халіль Ахмад: 73. Хадіс наводиться зі слів Абу Хурайри в збірці Бухарі: книга про Заслуги (манакиб), розділ 18, і в збірці Мусліма з невеликою відмінністю у фразах: книга Достоїнств,  хадіс під номером 2286, а також наводиться Ахмадом в Муснаді: 4/256, 312.
  3. [3] Коран, сура «Аль-ахзаб», аят 40.
  4. [4] Хадіс наводиться в збірці Мусліма: книга Мечеті, хадіс під номером 523, а також в Муснаді імама Ахмада з невеликою відмінністю у фразах: 2/411, 412.