1. Чи знаєш ти, о той, який постує, що наступний Рамадан зустрінуть лише живі та, ймовірно, ти не будеш одним з них? Тож роби благі справи, проси пробачення в Аллага, плач за своїми гріхами і використовуй цей благословенний час, можливо, це твоя остання нагода.

2. Чи знаєш ти, о той, який постує, що у землі перебувають ті, які журяться та ридають? Вони страждають не через розлуку зі своїми дітьми чи втрату свого майна, а через те, що протягом життя згаяли безліч Рамаданів, не роблячи цього місяця праведних справ. Тож звеличуй Аллага за те, що Він поки що залишив тебе живим, в той час як Він упокоїв багатьох інших!

3. Чи знаєш ти, о той, який постує, що лікарні повні людей, яким лікарі заборонили постувати і вистоювати молитву-таравіх, і очі їхні наповнюються сльозами смутку від того, що вони не в змозі брати участь в цьому чудовому святі довжиною у місяць? Тож звеличуй Аллага, який дав тобі здоров'я і добробут, і наділив тебе милістю, якої не виявив до інших людей!

4. Чи знаєш ти, о той, який постує, що згідно думки всіх сподвижників, піст приймається тільки від тих, хто дотримується намазу. Тож бійся втратити свою релігію, через свою недбалість стосовно питання намазу.

5. Чи знаєш ти, о той, який постує, що той хто тримає піст животом, але не постує очима, вухами та язиком, і не утримує їх від забороненого, не отримує від посту нічого окрім голоду та спраги?

6. Чи знаєш ти, о той, який постує, що шайтани з людей не заковуються у ланцюги під час Рамадану? Тому вони небезпечніші за шайтанів з числа джинів. Тож стережися їх та не сиди у середовищі лихих людей, грішників та невірних.

7. Чи знаєш ти, о той, який постує, що ночі Рамадану, мають таку ж святість, як і його дні? Тож не будь серед тих, хто відстороняється від дозволенного вдень, та «поглинає» заборонене вночі.

8. Чи знаєш ти, о той, який постує, що різниця між нашим постом та постом християн і юдеїв — це “сухур”, приймання їжі вранці до ранкового намазу? Тож не чини подібно тим, хто володіє Писаннями, та наслідуй приклад нашого улюбленого пророка Мухаммада (хай благословить його Аллаг і вітає), який сказав: «Їжте ранкову їжу (“сухур” - під час посту), воістину, у ранковій їжі міститься благодать».

9. Чи знаєш ти, о той, який постує, що останні десять днів Рамадану кращі за попередні дні цього місяця? Тож не піддавайся втомі і не припиняй заробляти нагороду, яка знадобиться тобі Судного Дня, того Дня, коли не допоможуть тобі ані багатство, ані родичі, ані зв'язки.

10. Чи знаєш ти, о той, який постує, що якщо ти будеш прагнути застати ніч Приречення, вистоюючи ночами у молитві із вірою та надією, ти здобудеш стільки праведних справ, наче читав намаз протягом вісімдесяти років? Тож не втрать цю можливість, займаючись марними справами!

11. Чи знаєш ти, о той, який постує, що “і'тікяф” (відокремлення в мечеті для поклоніння Аллагу) є дійсним, навіть якщо ти перебував у мечеті лише одну годину, наближаючись до Аллага? Тож не позбавляй себе можливості насолодитись усамітненням зі своїм Господом, підкорившись Йому. Привчай себе до і'тікяфу заради Аллага. Спочатку виконуй “і'тікяф” хоча б частину дня, доки не звикнеш до цього різновиду поклоніння.

12. Чи знаєш ти, о той, який постує, що перегляд непристойних фільмів, погляди на жінок по телевізору чи в журналах заборонені навіть в інші місяці року, а в Рамадан такі дії вважаються неповагою до святості цього благословенного місяця? Перегляд заборонених телепередач руйнує духовність Рамадану та псує атмосферу благодаті та праведності. Тож бійся Аллага, та не перелюбствуй очима!

13. Чи знаєш ти, о той, який постує, що якщо людина не полишить брехливі слова, плітки, сварки та лайку, то в Аллага немає жодної потреби в тім, щоб ця людина полишала їжу та пиття, як про це йдеться в однім з хадісів.

14. Чи знаєш ти, о той, який постує, що той, хто не читав Коран у цей благословенний місяць, можливо, буде зарахований в Аллага, як людина, що полишила Коран? Тож використовуй свій час на благо собі, виділяючи певні часи вдень та вночі для читання слів Всевишнього Аллага.

15. Чи знаєш ти, о той, який постує, що місяць Рамадан — це чудова можливість для тих, хто курить кинути куріння? Тож залиш цю огидну звичку та використовуй місвак (паличка для чищення зубів).

16. Чи знаєш ти, о той, який постує, що 'Умра (мале паломництво) під час Рамадану дорівнюється до Хаджу із пророком (хай благословить його Аллаг і вітає)? Тож використай цю можливість!

17. Чи знаєш ти, о той, який постує, що нічний сон в Рамадан дає силу для здійснення праведних справ вдень? Тож намагайся лягати раніше та не проводити ночі за переглядом телепередач, в інтернеті, у марних балачках, все це руйнує духовність благословенного Рамадану.

18. Чи знаєш ти, о той, який постує, що Аллаг дає подвійну винагороду за піст людині, яка нагодує того, хто постує чи хоча б дасть йому води, якою той завершить свій піст? Справжнім бідняком є той, хто позбувся цієї великої нагороди, бо це так легко.

19. Чи знаєш ти, о той, який постує, що по-справжньому має щастя у це свято (Ураза Байрам) не той, хто надягає нову одежу і накриває багатий стіл, а той, кому були пробачені його гріхи, і він врятувався від кари, обіцяної грішникам? Скільки нужденних та бідних зустрічають у день свята на кожній дорозі небесні янголи і тішать насолодами Райських Садів, а Господь їхній із благоволінням ставиться до них та не гнівається на них. Цим людям не зашкодила їхня бідність та нужденність. А скільки тих, хто володіє багатством, але вони вигнані та відторгнуті від милості Аллага за ті мерзенні вчинки, які вони скоїли протягом Рамадану. Хай вбереже нас Аллаг від такої невдачі!

Просимо нашого Найщедрішого Покровителя, щоб Він допоміг нам і Вам провести Рамадан у Його задоволенні.