Біла Церква - місто в Київській області. Чисельність жителів близько 200-250 тис. Місто розташоване в 80 км від Києва, що дає йому перевагу в якості промислового центру для столиці. Місто засноване Ярославом Мудрим - як фортеця для захисту від кочівників - і названий Юр'єв. Місто засноване на річці Рось, яка є його окрасою. У цьому місті, з такою християнською назвою, існує та активно розвивається мусульманська громада. Склад її різноманітний: це і вихідці з пострадянських республік (таджики, чеченці, азербайджанці), студенти місцевих ВНЗ (пакистанці, араби, африканці), біженці (сомалійці), а також досить багато українців, які прийняли Іслам. Серед українців це в основному: спортсмени, молодь, підприємці. Вони, українці, як правило, дуже активні в житті місцевої громади, як, наприклад, місцевий імам - Мухаммад, він же Максим (на фото). Він розповів нам, як влаштована місцева мусульманська громада, з якими труднощами стикається, яка перспектива розвитку. Сам він народився і виріс в Білій Церкві, навчався, працював, тренувався, тут же і прийняв Іслам, потім поїхав і жив кілька років у Чечні, де на власні очі бачив ісламське суспільство, де глибше познайомився з Ісламом. Повернувшись, почав збирати місцевих мусульман і активізувати їх на терені Ісламу. Завідує мечеттю, організовує заняття, веде проповіді, займається ісламською просвітою серед етнічних мусульман і місцевих українців.

Місцеві жителі Білої Церкви, як правило, не знають, що поруч з ними є мусульмани, є мечеті. Навіть самі мусульмани міста дивуються, коли дізнаються, що в місті є мечеть. Адже під мечеттю мається на увазі орендоване приміщення, не дуже великих розмірів, доглянуте, застелене килимами. Там збираються місцеві правовірні щоб почитати п'ятничну молитву, посидіти, поспілкуватися, організувати якісь заняття з Ісламу. Мечеть в Ісламі дуже важливе місце, незважаючи на те - маленька вона чи велика. Вона є центром, де концентрується енергія місцевих мусульман, адже мечеть в Ісламі - це не тільки місце поклоніння, а й місце активного громадського життя. У Білій Церкві є навіть не одна, а цілих дві мечеті: Центральна Мечеть (Театральна 9) і Джума Мечеть (Некрасова 115). На Джума (п'ятнична молитва) читається колективна молитва, слухається проповідь, а потім всі правовірні сідають за стіл покуштувати смачного плову, приготованого для всіх прихожан. Як правило, саме п'ятничний день є головним для місцевих мусульман, в цей день мечеть заповнюється вірянами і віруючі зустрічають один одного з посмішкою на вустах. Місцева мусульманська громада намагається робити проекти, щоб активність мусульман була не тільки в п'ятничний день, а й в усі інші дні тижня.

За останній час помітні істотні зрушення в житті громади, йде консолідація віруючих, запускаються нові проекти, працює інтерактивний зв'язок з місцевою громадою через інстаграм канал @ muslim.bc,  поширюється безкоштовно ісламська література, зокрема прямо на вулицях міста, відкриваються дитячі уроки по Корану, місцеву громаду відвідують мусульманські проповідники з інших міст.

Також помітно, що Іслам популярний серед місцевої молоді, особливо спортсменів. Саме місто має ряд спортивних шкіл, де займається багато молодих хлопців. Часто саме вони приймають Іслам як релігію свого життя і починають будувати своє життя на принципах шаріату.

Особисто поспілкувавшись з місцевими жителями на тему Ісламу в мене залишилося гарне враження від людей, більшість з них з повагою і толерантністю ставляться до мусульман, а деякі навіть захоплюються правильними принципами ісламської релігії й беруть почитати ісламські книги, в першу чергу Коран і життєпис пророка Мухаммада.

Залишається лише побажати розвитку, процвітання, щирого братерства місцевим мусульманам, збереження хороших і теплих відносин з місцевими жителями та більшої активності на терені Ісламу, більше роботи на шляху Всевишнього Аллага.
Адміністрація мечеті: 0631697323 Мухаммад

Автор статті: Демур Ігор