Всього лише 5 хвилин

Дорогі брати та сестри! Як часто доводиться чути від наших одновірців, що дунья (мирське життя), мовляв, геть затягнула, і немає можливості приділяти час релігії, поклонінню та праведним справам. Але милість Аллага велика, і Він дав нам можливість заробляти велику винагороду в найкоротші строки, без усіляких зусиль. Як часто нам доводиться когось чекати, сидячи в машині, простоюючи в заторах, просиджуючи чергу в банку, або чекаючи, поки його обслугують в кав’ярні, а нерідко й на роботі з’являється віконце, коли немає ніяких справ, але піти все одно не дозволяють. Дорогі мусульмани! Давайте подивимось та переконаємось, що протягом всього п’яти хвилин ми можемо заробити великий прибуток для всього майбутнього життя та баракат для теперішнього. Що ж таке п’ять хвилин? І що ми можемо зробити за п’ять хвилин? 1) За 5 хвилин людина, яка добре читає Коран, може не кваплячись прочитати близько 1700 літер (1 сумун), а за кожну літеру з Корану записується 10 добрих справ. Це значить, що за п’ять хвилин йому записується 17 тисяч благодіянь! Якщо людина читає, але затинаючись і ледь-ледь, то вона прочитає в чотири рази менше, але як говориться в достовірному хадісі, за старання їй пишеться подвійна винагорода, а отже, за п’ять хвилин їй буде записано 8500 добрих справ, що також зовсім непогано. 2) За 5 хвилин можна 50 раз промовити слова згадування:

لا إلهَ إلاّ اللّهُ وحْـدَهُ لا شَـريكَ لهُ ،  لهُ المُـلْكُ ولهُ الحَمْـد ،  وهُوَ على كُلّ شَيءٍ قَدير

«Ля іляга ілля-Ллагу вахдагу, ля шарікя ляг, лягу-ль-мульку ва лягу-ль-хамд, ва гува  ’аля куллі шай-ін кадір». «Немає божества, окрім одного єдиного Аллага, немає у Нього співтоваришів, Йому належить вся влада та Його належить хвалити, і Він владний над всім сутнім (може все)». В достовірному хадісі говориться, що той, хто скаже ці слова 10 раз, тому Аллаг запише 10 добрих справ, зітре десять гріхів та піднесе його на десять ступенів (в Раю). Також йому запишеться винагорода, наче він звільнив двох рабів з синів Ісмаїля, тобто з числа арабів. Множ ці числа на п’ять і дізнаєшся, яку винагороду ти отримаєш за п’ять хвилин. Аллаг запише тобі 50 добрих справ, зітре 50 гріхів і піднесе тебе на 50 ступенів в райських садах. 3) За 5 хвилин можна 200 раз промовити ісламське свідоцтво віри «шагаду»:

لَا إِلَٰهَ إِلَّا اللَهُ

«Ля іляга ілля-Ллаг». «Немає божества (гідного поклоніння) окрім Аллага». 4) За 5 хвилин можна 320 раз промовити слова:

الحَمْدُ لله

«Аль-хамду лі-Лляг». «Хвала Аллаху». Наш Пророк (мир йому та благословення Аллага) сказав: «Кращі слова згадування (зікр) – це „ля іляга ілля-Ллаг”, а краща мольба (Дуа) – це слова „аль-хамду лі-Лляг”» (Ібн Маджа, ат-Тірмізі, Альбані назвав достовірним-сахіх). 5) За 5 хвилин можна 75 разів сказати слова:

سُبْحَانَ اللهِ ، وَالحَمْدُ للهِ ، وَلاَ إِلَهَ إِلاَ الله ، وَاللهُ أَكْبَرُ

«Субхана-Ллагі, ва ль-хамду лі-Ллягі, ва ля іляга ілля-Ллаг, ва Ллагу акбар». Пророк (мир йому та благословення Аллага) сказав, що кожне слово «Субхана-Ллаг» це милостиня, кожне слово «Аллагу акбар» - милостиня, кожне слово «аль-хамду лі-Лляг» - милостиня, і кожне «ля іляга ілля-Ллаг» - милостиня (Муслім). Множимо 75 на 4 і бачимо, що за п’ять хвилин ми можемо подати милостиню 300 раз. Також Пророка наш (мир йому та благословення Аллага) казав: «Сказати „Субхана-Ллагі, ва ль-хамду лі-Ллягі, ва ля іляга ілля-Ллагу, ва Ллагу акбар” миліше для мене, ніж все те, над чим сходить сонце» (Муслім). 6) За 5 хвилин можна 115 раз сказати слова:

لاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ

«Ля хавля ва ля куввата ілля бі-Лляг». «Немає сили (для захисту від зла) і немає сили (для досягнення благ) окрім тієї, яку дає нам Аллаг». Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага), звертаючись до свого сподвижника Абу Муси аль-Ашарі, спитав: «Чи не вказати тобі на слово, яке є одним зі скарбів Раю?» Абу Муса сказав: «Звісно». І Пророк сказав: «Це слова - „Ля хавля ва ля куввата ілля бі-Лляг”» (Бухарі та Муслім). Дорогий брате, шановна сестро! Чи завадить тобі, якщо за 5 хвилин ти підготуєш собі 115 скарбниць в райських садах? 7) За 5 хвилин можна 130 разів сказати слова:

سُبْحَانَ اللهِ العَظِيمِ وَبِحَمْدِهِ

«Субхана-Ллагі  ль-’Азимі ва бі-хамдіг». «Бездоганний великий Аллаг, і хвала Йому». Пророк (мир йому та благословення Аллага) сказав: «Хто скаже „Субхана-Ллагі ль-’Азимі ва бі-хамдіг”, тому буде посаджена пальма в Раю» (Ат-Тірмізі, Альбані назвав хадіс достовірним-сахіх). Субхана-Ллаг! Багато людей готові працювати все життя не покладаючи рук, обробляючи свої кілька гектарів, і не надають ваги тому, що за 5 хвилин вони можуть без зусиль посадити 130 райських пальм в своєму майбутньому саду. 8) За 5 хвилин можна 100 разів сказати слова:

سُبْحَانَ اللهِ وَبِحَمْدِهِ، سُبْحَانَ اللهِ العَظِيمِ

«Субхана-Ллагі ва бі-хамдіг, Субхана-Ллагі ль-’Азим». Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) сказав: «Є два слова, які легкі на язику, важкі на вагах та любимі для Милостивого Аллага: «Субхана-Ллагі ва бі-хамдіг, Субхана-Ллагі ль-’Азим» (Бухарі та Муслім). 9) За 5 хвилин можна 100 раз попросити мира та благословення для нашого Пророка (мир йому та благословення Аллага):

اللَّهُمَّ صَلَّ وَ سَلِّمْ عَلَى نَبِيِّنَا مُحَمَّدٍ

«Аллагумма саллі ва саллім ’аля набійїна Мухаммад». «О Аллаг, благослови та пошли мир нашому Пророку Мухаммаду». Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) сказав: «Хто попросить для мене благословення [один раз], тому Аллаг пошле своє благословення десятикратно» (Муслім). Отже, за п’ять хвилин віруючий може отримати від Аллага 1000 благословень. Аллагу акбар!!! 10) За 5 хвилин можна 450 раз попросити у Аллага прощення словами:

أَسْتَغْفِرُ اللهَ

«Астагфіру-Ллаг». «Прошу прощення у Аллага». Що ж таке прощення Аллага? Прощення Аллага – це вся наша надія, це двері всіх благ в обох світах. Існує багато інших справ, які можна зробити за п’ять хвилин, і давайте більше не будемо казати, що дунья нас засмоктала, тому що вона не засмоктує нікого, окрім тих, хто сам прив’язався до неї своїм серцем. Як сказав повелитель правовірних Алі ібн Абу Таліб (хай буде задоволений ним Аллаг): «Це світ – обитель чесності для тих, хто був чесним з ним. Цей світ – обитель добробуту для тих, хто зрозумів його. В цьому світі є місця поклоніння пророків Аллага, місця, куди посилалися Його Одкровення і де молилися Його ангели, в цьому світі живуть і вершать свої справи Його праведники, в ньому вони здобувають Милість Аллага і в ньому заробляють прощення. Цей світ сварять ті, хто завтра буде шкодувати. Але інші люди хвалять його, тому що він робить їм нагадування, і вони згадують, він дає їм настанови, і вони їх приймають. Я звертаюсь до того, хто сварить цей світ, до того, хто звабився його спокусами, скажи: коли і чим він заслужив твої докори? Або краще скажи: коли і чим він тебе звабив? Може, могилами твоїх батьків в його землі? Або ложами твоїх матерів в його надрах? Скільки ти бачив нащадків після померлих? Скількох хворих ти намагався лікувати своїми руками, скількох хворих ти обслуговував, бажаючи їхнього зцілення, запрошуючи до них лікарів, і скільки з них помирало. Не допомогло їм твоє заступництво, не принесло їм користь твоє старання! Тим самим життя дає тобі приклад та напучення. Смерть людей нагадує тобі про твою смерть. Постіль з землі, на яку їх кладуть, нагадує тобі про твоє майбутнє ложе». Хвала Аллагу Господу світів, мир та благословення Пророку Мухаммаду, а також його родині та всім його сподвижникам.

Підготував: Абу Ясін Руслан Маліков

Для сайту: www.whyislam.to

Українська версія підготовлена редакцією сайту www.lifeislam.org