Третій стовп Іману – Віра в Писання

З серії «Основне про стовпи Іману та Ісламу» (ч.4) – Віра в Писання Віра в Писання означає тверду переконаність в тому, що ці Писання були послані Всемогутнім Аллагом Своїм рабам як пояснення Істини та наставляння на Прямий шлях. Ці Писання – це слова Всевишнього Аллага, а не слова когось з Його творінь. Віра в Писання включає наступне:

  • Віру в те, що Писання були послані саме Аллагом;

 

  • Віру в назву тих Писань, які стали достовірно відомі нам: Коран, посланий пророку Мухаммаду, хай благословить його Аллаг та вітає, Таурат (Тора), послана пророку Мусі (Мойсею), мир йому, Забур (Псалтир), посланий пророку Дауду, мир йому, Інджіль (Новий Завіт), посланий пророку Ісі (Ісусу), мир йому. А також ми віримо, що окрім цих Писань, Всевишній послав й інші, назви яких нам невідомі;

 

  • Віру в те, що все, що посилалося в цих Писаннях – це істина. Але сьогодні єдиною не викривленою книгою лишається лише Коран, а решта Писань, послані до Корану, були викривлені. Хоча ми і можемо припускати, що в них істина, а що додано людиною, але точно це визначити неможливо. Тому ми не повинні стверджувати або спростовувати щось з написаного в них, крім того, що ствердив або спростував Аллаг в Корані та достовірній Сунні;

 

  • Віру в те, що всі Писання до Корану були відмінені останнім Писанням – Кораном. Всевишній сказав:

  «Зіслали Ми тобі Писання в істині, яке підтверджує те, що було до цього в писаннях, і тебе як наглядача над ним» (Аль-Маїда:48).   Тобто, щоб воно було джерелом судочинства, що зобов’язує керуватися лише ним і ніякими іншими Писаннями, посланими до нього, окрім тих положень в них, які затвердив Аллаг в Корані. Плоди віри в Писання:

  • Знання того, що Аллаг проявив турботу про людей тим, що послав кожному народу Писання-керівництво до Прямого шляху;

 

  • Пізнання мудрості Аллага в тому, що кожному народу Всевишній Аллаг приписував той закон, який більше підходив їм в їхніх умовах. Всевишній сказав:

  «Кожному з-посеред вас встановили Ми різні закони й приписи» (Аль-Маїда:48).

  • Піднесення хвали Аллагу за це [1].

Далі буде…

За книгою «Основне про стовпи Іману та Ісламу»

Д.Абдулли ібн Мухаммада Ат-Тайара

Переклад та підготовка матеріалу:

Редакція сайту «Чому Іслам?» www.whyislam.to

Українська версія підготовлена редакцією сайту www.lifeislam.org

  [1] – Див. книгу «Пояснення основ віри» шейха Мухаммад ібн Аль-Усейміна.