Другий стовп Іману – Віра в Ангелів

Хто такі ангели?

Це світ, прихований від наших очей. Вони істоти, яких Аллаг створив зі світла. Він створив їх такими, що вони в усьому підкорюються Йому, схиляються перед Ним. У кожного з них є свої обов’язки. Так, наприклад, ангел Джібріль, мир йому, відповідальний за донесення Божого одкровення посланцям. На ангела Ісрафіла покладено обов’язок дунути у великий передсудний горн, після чого помре все живе в цьому світі. Ангел Мікаїль відповідає за дощ та рослинність. Ангел смерті зі своїми ангелами-помічниками забирає душі померлих. І багато-багато інших ангелів, обов’язки деяких з них ми знаємо, а інших – ні.

Що значить вірити в ангелів?

По-перше, це значить вірити в те, що вони – це прихований від наших поглядів світ, і тому ми їх не бачимо. Але можливість їх побачити все-таки є, хоча за своєю сутністю вони так і залишаються прихованими від нас. Вони створені зі світла і повністю підкорені Аллагу. Про них Всевишній говорить наступне: «..які не ухиляються від того, що Аллаг наказав їм» (Ат-Тахрім:6). По-друге, вірити в імена тих ангелів, імена яких нам відомі, і вірити у покладені обов’язки тих ангелів, обов’язких яких нам відомі. Плоди віри в ангелів:

  • Підтвердження величі Аллага, Його сили та володарювання;
  • Піднесення хвали Аллагу за Його турботу про нащадків Адама – за те, що зробив деяких ангелів відповідальними за охорону людей;
  • Прояв любові до ангелів та поваги до них за те, що вони поклоняються Аллагу [1].

  Далі буде…

За книгою «Основне про стовпи Іману та Ісламу»

Д.Абдулли ібн Мухаммада Ат-Тайара

Переклад та підготовка матеріалу:

Редакція сайту «Чому Іслам?» www.whyislam.to

Українська версія підготовлена редакцією сайту www.lifeislam.org

  [1] – див. книгу «Уроки у питаннях віропереконання та заклику», автор – шейх Саліх Аль-Фаузан: 1/281.