Четвертий стовп Іману – Віра в посланців

З серії «Основне про стовпи Іману та Ісламу» (ч.5) – Віра в посланців Хто такі посланці? Це люди, яких обрав Всевишній Аллаг, і за допомогою яких Він доводить Свою релігію до решти людей. Першим посланцем Аллага був Нух (Ной), мир йому. Останнім – Посланець Аллага Мухаммад, хай благословить його Аллаг та вітає. Всевишній сказав: «Мухаммад — не батько когось із ваших чоловіків, але Посланець Аллага й Печатка пророків!» («Аль-ахзаб»:40). Посланці – це ті ж люди, створенні Аллагом, в них немає нічого з того, що характеризувало б їх як божества або як маючих право на те, щоб їм поклонялися. І тому неможна звертатися до них, просити про непосильну допомогу, давати їм обітниці, робити жертвоприношення або якийсь інший вид поклоніння. Неможна поклонятися нікому з них. Всевишній сказав, звертаючись до пророка Мухаммада (хай благословить його Аллаг та вітає:) «Скажи: «Я не маю влади зробити собі добро чи заподіяти шкоду, хіба що побажає цього Аллаг. Якби я знав потаємне, то примножив би собі добро, а зло не торкнулося б мене. Воістину, я — застерігач і добрий вісник для віруючих людей!» («Аль-Араф»:188). Що включає в себе віра в посланців: Віра в посланців Аллага містить в собі чотири моменти:

  • Віру в те, що їхнє послання це істина від Аллага. І що заперечення одного з посланців означає заперечення усіх. Так, послідовники християнства, які оббрехали пророка Мухаммада (мир йому та благословення Аллага) та відкинули його, по суті, суперечать та відкидають і самого Ісуса – сина Марії, мир йому, який попереджав про прихід пророка Мухаммада (мир йому та благословення Аллага).
  • Віру в імена тих посланців, чиї імена нам відомі, як Мухаммад, Ібрагім (Авраам), Іса (Ісус), Муса (Мойсей), Нух (Ной) та інші з тих, хто був згаданий в Корані. Ми також віримо в інших посланців, імена яких залишились нам невідомі.
  • Віру в те, що говориться про них в достовірних джерелах;
  • Керівництво законом, з яким був посланий останній з посланців – Мухаммад (мир йому та благословення Аллага).

Плоди віри в посланців:

  • Пізнання милості Аллага та Його турбота про своїх рабів. Це проявилося в тому, що Всевишній направляв до них своїх посланців, щоб вони наставляли людей на шлях Істини та пояснювали їм, як треба поклонятися Аллагу.
  • Піднесення хвали Аллагу за зроблену людям ласку.
  • Прояв любові до посланців Аллага, мир їм, великої поваги та похвали, гідної їхнього становища.

Далі буде…

За книгою «Основне про стовпи Іману та Ісламу»

Д.Абдулли ібн Мухаммада Ат-Тайара

Переклад та підготовка матеріалу:

Редакція сайту «Чому Іслам?» www.whyislam.to

Українська версія підготовлена редакцією сайту www.lifeislam.org